Spryskaj sokiem miejsca uczęszczane przez mrówki. Już nigdy więcej nie tkną owoców!

Mrówki w domu i w ogrodzie potrafią wyrządzić wiele szkód. Niszczą rośliny i wchodzą do jedzenia, które trzeba wyrzucić. Niestety ten problem powraca, dlatego warto sprawdzić, jak skutecznie je odstraszyć. Przedstawiamy domowe sposoby na mrówki w domu i w ogrodzie.

Mrówki w domu to powracający problem. Ciężko skutecznie go zwalczyć, jeśli gniazdo znajduje się w niedostępnych dla nas miejscach, takich jak rury czy elewacja za ścianą. Jeśli nie chcesz wzywać specjalistów od dezynsekcji, możesz spróbować przepędzić niechcianych gości. Sprawdź, jak pozbyć się mrówek z domu i z ogrodu.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego mrówki wchodzą do domu? Zabezpiecz dom przed owadami

Mrówki przede wszystkim szukają pożywienia. Resztki jedzenia czy nawet okruszki w kątach zachęcają je do pojawienia się w naszym domu. Aby się przez tym zabezpieczyć, należy przede wszystkim zabezpieczać resztki jedzenia i nie pozostawiać ich przez długi czas na stole czy na blacie w kuchni. Regularne sprzątanie i wynoszenie śmieci również odgoni te owady. Sprawdź, czy w ścianach nie ma pęknięć, przez które mrówki wchodzą do domu.

Jak pozbyć się mrówek z domu i z ogrodu? Wykorzystaj produkty z domu

Nie musisz od razu sięgać po specjalne środki ze sklepu. W domu znajdziesz produkty, z których przygotujesz skuteczne odstraszacze na mrówki. Jednym z nich jest ocet. Zmieszaj go z wodą w proporcji 1:1 i rozpyl w miejscach, przez które mogą przedostawać się do domu. Podobnie działa sok z cytryny. Mrówki szybko zniechęcą się do powrotu. Pamiętaj jednak, by nie pryskać bezpośrednio na owady. W ten sposób uśmiercisz je, a mrówki poza domem są bardzo pożyteczne.

Domowe sposoby na mrówki w ogrodzie. Jak się ich pozbyć?

Mrówki w ogrodzie mogą wyrządzić wiele szkód na drzewach i roślinach, dlatego tę część podwórka również warto przed nimi zabezpieczyć. Oprysku z octu możesz użyć także w ogrodzie. Dodatkowo warto zasadzić rośliny, które wydzielają nieprzyjemny dla mrówek zapach. Jest to cynamon, majeranek, lawenda oraz nagietek. W miejscach, w których najczęściej przechodzą owady rozsyp mąkę lub proszek do pieczenia. Najskuteczniejszą metodą będzie znalezienie gniazda i zniszczenie. Można to zrobić przez polanie wrzątkiem.

Więcej o: