Jak pozbyć się muszek owocówek? Zapach tego płynu błyskawicznie je przegoni! Masz go w swojej kuchni

Muszki owocówki są znane praktycznie każdej osobie i nie przywołują zbyt dobrych wspomnień... Jak pozbyć się muszek owocówek? Poznaj domowe sposoby na pozbycie się muszek owocówek z kuchni. Już nigdy nie usiądą na jedzeniu!

Muszki owocówki to małe owady, które żyją stosunkowo krótko, jednak w tym krótkim czasie potrafią zirytować niejedną osobę oraz zaatakować wiele owców i warzyw w kuchni. Muszki owocówki są szkodnikami, które niestety przenoszą bakterie i inne drobnoustroje np. na owoce. Jakie są sposoby na skuteczne pozbycie się muszek owocówek?

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Muszki owocówki jak się pozbyć? Wlej odrobinę tego produktu do szklanki

Jeśli masz muszki owocówki w domu, na początek zastanów się, skąd się wzięły, czy masz wystawione owoce na blacie w kuchni? Jeśli tak, czym prędzej schowaj owoce do lodówki! Na pozbycie się muszek owocówek z domu świetnie zadziała domowy sposób, który może cię zaskoczyć. Do szklanki wlej odrobinę octu jabłkowego, zakryj ją folią aluminiową i zabezpiecz gumką. Następnie w folii zrób nożykiem kilka małych dziurek. Muszki zostaną zwabione zapachem octu do kubka, a gdy tam wejdą, nie będą miały, jak się wydostać.

Zamontuj to na oknie, a unikniesz muszek owocówek

Muszki owocówki pojawiają się w mieszkaniach najczęściej poprzez otwarte okna. Właśnie dlatego warto zabezpieczyć okno siatką ochronną, która uniemożliwi muszką, przedostanie się do budynku. Taka siatka ochroni również cię przed komarami i ćmami, które wieczorami lubią wlatywać do domów przez okna. Siatka na okno dostępna jest w wielu sklepach, nawet w marketach oraz jest łatwa do zamontowania.

Efektywne sposoby na uniknięcie muszek owocówek

Domowe sposoby z pewnością pomogą ci w walce z muszkami, jednak pamiętaj, że tak samo ważna jest profilaktyka, czyli: 

  • Nie zostawiaj w zlewie brudnych naczyń.
  • Zamykaj szczelnie kosz na śmieci.
  • W roślinach wymieniaj co jakiś czas glebę.
  • Pozbądź się wilgotnych miejsc w domu i przedmiotów.
Więcej o: