Makijaż na studniówkę: trendy 2023. Te triki z Instagrama rewelacyjnie podkręcą urodę!

Studniówka to symboliczny pierwszy bal z prawdziwego zdarzenia, a zarazem wejście w dorosłość. W przypadku dziewczyn ważna jest sukienka na studniówkę i subtelny, ale efektowny makijaż na studniówkę 2023. Trendy na tę okoliczność można łatwo znaleźć np. na Instagramie.

Studniówka zdarza się tylko raz w życiu, warto zatem dobrze przygotować się na tę okazję, by przeżyć ją jak najcudowniej. Nie tylko piękna sukienka, buty i dodatki sprawią, że będziesz wyglądać olśniewająco. Nie mniej ważny jest bowiem makijaż. Sprawdź, jaki make-up jest modny w 2023 roku oraz o czym nie zapomnieć, by bawić się jak najlepiej.

Zobacz wideo Na TikToku obserwuje go 3 mln fanów. Kamil Szymczak tylko nam zdradził, jak wyglądała jego studniówka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy jest studniówka 2023? Sprawdź, w jakie dni maturzyści mają swoje święto

Studniówka, jak sama nazwa wskazuje, organizowana jest najczęściej na 100 dni przed egzaminem maturalnym. Biorą w niej udział maturzyści, osoby towarzyszące, nauczyciele, a czasem również rodzice. Tradycją jest odtańczenie na otwarcie poloneza, a obowiązkowy strój to suknie balowe i garnitury. O dacie organizacji imprezy decyduje szkoła. Najczęściej wypada to w styczniu i lutym, w zależności od dostępności sali balowych. Zwyczajowo studniówki odbywają się w soboty lub piątki po zajęciach.

Makijaż na studniówkę 2023. Delikatny, czy zadziorny? Jaki powinien być makijaż studniówkowy

Makijaż przede wszystkim powinien być dopasowany do typu urody i studniówkowego ubioru. Jeśli nie mamy własnego pomysłu na make-up, z pomocą przyjdą nam przydatne triki z Instagrama oraz najnowsze trendy. Przyjrzyjmy się, jakie makijaże polecają influencerki.

Wzrok z pewnością przyciągnie ciemny makijaż ze złotymi elementami. Mocno błyszczące cienie do powiek są teraz w modzie i nadadzą szyku każdej kreacji.

 

Dla nieco odważniejszych proponujemy żywe, mocne kolory, rodem z lat 80. i 90., które wracają obecnie do łask. Taki makijaż nie pozostanie niezauważony, a do tego wygląda bardzo kobieco.

 

Doskonałym pomysłem będzie także postawienie na klasyczne, naturalne barwy z ciemniejszym podkreśleniem oczu. Taki makijaż nadaje powagi, a równocześnie wygląda niezwykle elegancko.

 

Podwiązka na studniówkę to przeżytek? Nie zapomnij o niej, bo to przynosi pecha!

Kiedy wybierzesz już sukienkę i zrobisz idealny makijaż, nie zapomnij o czerwonej podwiązce. Zgodnie z tradycją, każda z maturzystek powinna ją założyć. Uważa się bowiem, że ten dodatek, założony na lewą nogę i noszony cały bal, zagwarantuje dobre wyniki maturalne. Ubierz ją, a być może przyniesie szczęście.

Więcej o: