Problem ze spadającymi butami? Wystarczy prosty trik, a buty do tańca będą się trzymać

Czasami nawet najwygodniejsze czółenka damskie, nie oznaczają, że będzie się w nich dobrze chodziło. Zdarza się, że po jakimś czasie, zaczną nas irytować, zsuwając się z pięt. Czasami nawet buty ślubne mogą się nie trzymać. Jak temu zaradzić, by nie irytować się na co dzień i w specjalnych chwilach.

Twoje świeżo kupione buty zaczynają zsuwać się ze stóp już po kilku godzinach od zakupu, a przecież nie były tanie, a podczas mierzenia rozmiar wydawał się idealny. Może zdążyły się już naciągnąć, bo materiał, z którego były wykonane, nie był najlepszej jakości, a może tak już po prostu masz. Niektóre osoby przez kształt stopy mają ciągle ten problem. 

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy nasze buty do tańca mają odpowiedni rozmiar? Szybki trik

Żeby sprawdzić, czy buty są odpowiednio dopasowane, najpierw należy je przymierzyć, pamiętając o użyciu łyżki do butów. Stopę w pierwszej kolejności należy przesunąć do przodu, tak by jednak pozostał komfort dla palców, i sprawdzić, czy z tyłu pięty zmieści się cały palec, czy połowa. Taka przestrzeń determinuje czy but ma odpowiednie rozmiar, czy jednak jest za duży. Jeśli buty nie cisną z przodu w palcach, to oznacza, że buty są dobrze dobrane na długość. Jeśli jednak odczuwalny jest dyskomfort, oznacza to, że wybrany rozmiar jest za mały. Trzeba też zwrócić uwagę, jak układa się skóra na śródstopiu. Jeśli jest tam nadmiar skóry, but jest niestety źle dopasowany.

Sposoby, by czółeka damskie nie spadały. Domowe i nie tylko

  • Wata do czubków butów. To najprostszy, ale bardzo skuteczny sposób.
  • Podwójny plaster. Wystarczy w niewidocznym miejscu nakleić dwa plasterki. Jeden prawdopodobnie nie byłby wystarczający, ale podwójna warstwa zwiększy objętość pięty i przyczepność obuwia.
  • Specjalne wkładki do butów. Takie wkładki nie są drogie, a ich wybór jest bardzo duży, są podpiętki, zapiętki, wkładki pod palce. Mogą być one żelowe, skórzane lub wykonane z szorstkiego materiału, który zapobiega to ślizganiu się stopy.
  • Niejednolite rajstopy. Zdarza się tak, że buty zsuwają się ze śliskich tkanin. Warto wtedy zakupić model bez lycry lub rajstopy we wzorki. Dzięki temu, obuwie będzie lepiej się „trzymać" stopy.
  • Szewc. Niektóre przypadki niestety nie obędą się bez pomocy profesjonalisty przy użyciu domowych sposobów. Można się wtedy udać do szewca i poprosić, aby na przykład dodał do szpilek pasek zapinany wokół kostki. Dzięki temu pięty nie będą wypadały z butów.
Więcej o: