Dwie łyżki tego proszku rozwiążą uciążliwy problem. Umywalka będzie wyglądać jak nowa!

Osad na umywalce wygląda bardzo nieestetycznie. Zdarza się, że szorowanie nawet drogimi, chemicznymi środkami nie pomaga w usunięciu kamienia. Na szczęście okazuje się, że usunięcie kamienia może być bardzo proste i szybkie. Wystarczy wykorzystać ten tani produkt.

Kamień na umywalkach w kuchni i łazience potrafi uprzykrzyć życie. Nie dość, że wygląda bardzo nieestetycznie, to jeszcze bardzo trudno się go pozbyć i zaraz tworzy się na nowo. Kiedy zawiodą już wszystkie chemiczne środki, warto sięgnąć po tanie, domowe sposoby, które nierzadko okazują się bardziej skuteczne.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć kamień? Posyp tym umywalkę, a po chwili będzie lśniła jak nowa

Zamiast drogich środków chemicznych, wypróbuj tani i skuteczny kwasek cytrynowy. Wystarczy, że posypiesz nim zabrudzoną powierzchnię i pozostawisz na mniej więcej pół godziny. Wystarczą dwie łyżki proszku. Możesz również zrobić z niego domową pastę. Wymieszaj kwasek z wodą aż powstanie gęsta konsystencja, po czym rozprowadź ją na umywalce pokrytej osadem. Wytrzyj i dokładnie wypłucz po upłynięciu około 15 minut. Po kamieniu nie powinno być już śladu.

Jak udrożnić rury domowym sposobem?Jak udrożnić rury domowym sposobem? Wystarczy zastosować te triki

Jak pozbyć się osadu z umywalki? Wypróbuj produkt, który prawdopodobnie masz już w domu

Zamiast kwasku cytrynowego równie dobrze nada się soda oczyszczona, która ma wiele zastosowań. Postępujemy z nią tak samo, jak w przypadku kwasku cytrynowego. Możemy posypać zabrudzone miejsce lub przygotować pastę. Środek czyszczący będzie nawet lepszy, jeśli zamiast wody użyjemy octu. W takim wypadku należy wymieszać pół szklanki wody ze szklanką octu oraz dosypać pięć łyżek sody oczyszczonej. Powstałą pastą doczyścimy wszelkie kamienie i osady.

Mycie okienJak wyczyścić pożółkłe ramy okienne? Użyj tego produktu, a będą jak nowe

Jak usunąć kamień z zabrudzonej powierzchni? Zamiast ją pić, użyj do czyszczenia

Dobrym pomysłem na usunięcie kamienia, będzie użycie popularnego napoju. Mowa o coli, która znana jest ze swoich właściwości odrdzewiających. Świetnie usunie zabrudzenia z muszli klozetowej, zlewu, czy wanny. Wystarczy polać nią miejsca, w których zbiera się osad i zostawić na kilkanaście minut, po czym dokładnie zmyć wodą z płynem do naczyń, by powierzchnia się nie kleiła.

Nałóż ją na fugi w łazience, a pleśń zniknie w mgnieniu oka. Ten trik pomoże uporać się z problememDomowy sposób na pozbycie się pleśni z fug. Wystarczą dwa składniki

Więcej o: