Dwie łyżki tego proszku rozwiążą uciążliwy problem. Umywalka będzie wyglądać jak nowa!

Osad na umywalce wygląda bardzo nieestetycznie. Zdarza się, że szorowanie nawet drogimi, chemicznymi środkami nie pomaga w usunięciu kamienia. Na szczęście okazuje się, że usunięcie kamienia może być bardzo proste i szybkie. Wystarczy wykorzystać ten tani produkt.

Kamień na umywalkach w kuchni i łazience potrafi uprzykrzyć życie. Nie dość, że wygląda bardzo nieestetycznie, to jeszcze bardzo trudno się go pozbyć i zaraz tworzy się na nowo. Kiedy zawiodą już wszystkie chemiczne środki, warto sięgnąć po tanie, domowe sposoby, które nierzadko okazują się bardziej skuteczne.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć kamień? Posyp tym umywalkę, a po chwili będzie lśniła jak nowa

Zamiast drogich środków chemicznych, wypróbuj tani i skuteczny kwasek cytrynowy. Wystarczy, że posypiesz nim zabrudzoną powierzchnię i pozostawisz na mniej więcej pół godziny. Wystarczą dwie łyżki proszku. Możesz również zrobić z niego domową pastę. Wymieszaj kwasek z wodą aż powstanie gęsta konsystencja, po czym rozprowadź ją na umywalce pokrytej osadem. Wytrzyj i dokładnie wypłucz po upłynięciu około 15 minut. Po kamieniu nie powinno być już śladu.

Jak pozbyć się osadu z umywalki? Wypróbuj produkt, który prawdopodobnie masz już w domu

Zamiast kwasku cytrynowego równie dobrze nada się soda oczyszczona, która ma wiele zastosowań. Postępujemy z nią tak samo, jak w przypadku kwasku cytrynowego. Możemy posypać zabrudzone miejsce lub przygotować pastę. Środek czyszczący będzie nawet lepszy, jeśli zamiast wody użyjemy octu. W takim wypadku należy wymieszać pół szklanki wody ze szklanką octu oraz dosypać pięć łyżek sody oczyszczonej. Powstałą pastą doczyścimy wszelkie kamienie i osady.

Jak usunąć kamień z zabrudzonej powierzchni? Zamiast ją pić, użyj do czyszczenia

Dobrym pomysłem na usunięcie kamienia, będzie użycie popularnego napoju. Mowa o coli, która znana jest ze swoich właściwości odrdzewiających. Świetnie usunie zabrudzenia z muszli klozetowej, zlewu, czy wanny. Wystarczy polać nią miejsca, w których zbiera się osad i zostawić na kilkanaście minut, po czym dokładnie zmyć wodą z płynem do naczyń, by powierzchnia się nie kleiła.

Więcej o: