Jak udrożnić rury domowym sposobem? Te triki sprawią, że woda znowu będzie spływać bez problemu

Jak udrożnić rury odpływowe bez użycia chemicznych środków czystości? Poznaj triki, które pozwolą ci w mgnieniu oka uporać się z tym uciążliwym problem. Te domowe sposoby są banalnie proste, a w dodatku tanie i ekologiczne. Sprawdź, jak szybko udrożnić rury.

Czasami zdarza się, że ze zlewu wydobywa się nieprzyjemny zapach lub woda słabo spływa. Jak sobie poradzić z tym problemem? Na szczęście istnieją domowe sposoby, które udrożnią rury. Jakie? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Naturalny sposób na udrożnienie rur. Jak przygotować domowego "kreta" 

Do przygotowania naturalnego "kreta" wystarczy użyć: 

  • 1/3 szklanki sody oczyszczonej,
  • łyżki octu,
  • gorącej wody.  

Najpierw należy wsypać sodę oczyszczoną do odpływu zlewu, a następnie zalać ją octem. Kiedy soda przestanie się pienić, należy wlać do odpływu gorąca wodę

Jak udrożnić rury domowym sposobem? Niezawodny patent na zatkany odpływ

Inną metodą udrożniania rur jest zmieszanie soli z sodą oczyszczoną w proporcji 1:1 i wsypanie proszków do odpływu, a następnie zalanie go octem (około pół szklanki), warto go podgrzać, wówczas będzie lepiej działać. Podobnie, jak przy poprzednim sposobie proszek zacznie się pienić. Po upływie godziny zalewamy odpływ około dwoma litrami ciepłej wody

Jak usunąć włosy z odpływu? Wystarczy użyć tego przedmiotu

W pozbyciu się zalegających włosów w odpływie wanny lub prysznica pomoże nam zagięty drut. Możesz do tego wykorzystać także stary wieszak. Pamiętaj, aby wcześniej założyć gumowe rękawiczki. Drut należy włożyć do odpływu, w którym znajdują się włosy i powoli wyciągać z niego kosmyki oraz inne zanieczyszczenia. Czynność należy powtarzać, dopóki nie usuniemy z odpływu wszystkich zalegających tam włosów. 

Więcej o: