Do pokonania miała jedynie 5-minutowy odcinek przez park. Rano jej ciało znaleziono przykryte liśćmi

Była umówiona z przyjaciółką 5 minut od swojego domu. Niestety Sabina Nessa na spotkanie nigdy nie dotarła. Rano odnaleziono ciało 28-latki, a cała sprawa wstrząsnęła Wielką Brytanią. Jak się okazało, nauczycielka była przypadkową ofiarą.

17 września 2021 roku około godziny 20:30 Sabina Nessa wyruszyła na spotkanie z przyjaciółką do pobliskiego pubu. Do pokonania miała zaledwie 5-minutowy odcinek Cator Park w Londynie. Niestety nauczycielka na miejsce nie dotarła. 

Zobacz wideo Wyszków. W spalonym domu znaleziono ciała dwóch kobiet. Zatrzymano męża jednej z ofiar

Ta zbrodnia wstrząsnęła Wielką Brytanią. "To nie był środek nocy"

Następnego dnia w godzinach porannych przypadkowy przechodzień znalazł ciało Nessy, które było przykryte trawą i liśćmi. - Nasz świat legł w gruzach. Po prostu brakuje słów. – mówiła wówczas siostra zamordowanej Jebina Yasmin Islam. Sprawa szokowała jeszcze bardziej ze względu na to, że do morderstwa doszło w godzinach wieczornych w miejscu publicznym. - To nie był środek nocy. Ludzie byli wtedy zarówno w parku, jak i wokół niego. – przekazał mediom detektyw Luke Marks. 

Policja poprosiła wszystkich, którzy w tym czasie znajdowali się w parku lub okolicach o kontakt, a kierowców o sprawdzenie nagrań z kamer. Sprawdzono również kamery miejskie i wychwycono na nich moment napadu na 28-latkę. Została ona wielokrotnie uderzona tępym narzędziem w głowę i przeniesiona. Jak się okazało, sprawca zdjął Sabinie rajstopy i bieliznę, a następnie udusił i przykrył ciało trawą. Wkrótce funkcjonariusze aresztowali podejrzanego w tej sprawie, a okazał się nim 36-letni mechanik samochodowy pochodzący z Albanii, Koci Selamaj. 

Zabójca domagał się uniewinnienia. Okazało się, że Sabina była przypadkową ofiarą

Zabójstwo Sabiny ponownie zwróciło uwagę na problem przemocy wobec kobiet w Wielkiej Brytanii. Niespełna miesiąc wcześniej w Londynie policjant uprowadził, zgwałcił i zamordował Sarę Everard. 

Początkowo BBC donosiło, że Selamaj ubiegał się o uniewinnienie. Ostatecznie w lutym 2022 roku przyznał się do morderstwa 28-latki. Na sali rozpraw nie pojawił się, aby nie spotkać się z rodziną ofiary. Odkryto, że 36-latek trzy dni przed zabójstwem, zameldował się w Grand Hotelu w Eastbourne. 17 kwietnia 2021 roku zadzwonił do byłej żony i chciał bezskutecznie namówić ją do współżycia seksualnego. Gdy jego plan się nie powiódł, udał się do Londynu. Zdaniem sądu już wtedy wiedział, że zaatakuje przypadkowo napotkaną kobietę. 

Nie było dowodów na wykorzystanie seksualne Sabiny Nessy, ale oskarżyciel nie wykluczał motywu seksualnego. Ostatecznie Koci Selamaj został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o zwolnienie warunkowe po 36 latach. 

Zobacz też: Wybranka Ashtona Kutchera została brutalnie zamordowana. "Najgorsze miejsce zbrodni, jakie widziałem"

Więcej o: