Kilka lat temu nosił miano "Małego Herkulesa''. Jak dziś wygląda najsilniejsze dziecko świata?

Mając jedynie osiem lat, ten chłopiec został okrzyknięty najsilniejszym dzieckiem świata. Ćwiczenia siłowe wykonywał już w wieku trzech lat. Jak wygląda dziś "Mały Herkules''? Poznaj historię chłopca, który dziś jest już 30-letnim mężczyzną.

W wieku ośmiu lat mały chłopiec został okrzyknięty najsilniejszym chłopcem świata. Rezygnacja z fast foodów i treningi po kilka godzin dziennie się opłaciły. Życie tego chłopca, a dokładnie Richarda Sandraka wyglądało nieco inaczej niż życie większości dzieci. Jak do tego doszło? Kim jest dziś "Mały Herkules'' i jak wyglądała jego historia?

Zobacz wideo Sztuczna macica to szanse, nadzieje i kontrowersje. Ektogeneza namiesza bardziej niż aborcja?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najsilniejszy chłopiec na świecie, czyli Richard Sandrak

Richard Sandrak, czyli chłopiec okrzyknięty mianem "Małego Herkulesa'' w dziecięcych latach budził kontrowersje, ale i podziw. Niektórzy uważali, że treningi odbierają mu szansę na niewinną zabawę i tradycyjne dorastanie. Dziś mężczyzna ma już 30 lat, a jego losy potoczyły się nieco inaczej, niż mogło się wydawać. Skąd w chłopcu chęć do trenowania w wieku 3 lat? Wszystko dzięki ojcu dziecka, czyli Pavla Sandraka, który był ukraińskim mistrzem sztuk walki. Ojciec dziecka wprowadził do domu surowe zasady. Dodatkowo matka Richarda była instruktorką aerobiku, wiec sport towarzyszył mu od urodzenia na każdym kroku. W wieku 2 lat mały chłopiec wraz z rodzicami przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczął być trenowany przez Franka Gardinę.

 

Życie "Małego Herkulesa'' nie zawsze było kolorowe

Richard Sandrak w wieku sześciu lat potrafił podnieść ciężar ważący 95 kg! Lekarze alarmowali ojca, że tak małe dziecko nie jest przystosowane do takich wysiłków fizycznych. W pewnym momencie ze względu na stan zdrowia młody chłopak przestał trenować, a ojciec załamany tym faktem popadł w alkoholizm, co doprowadziło do trzyletniej odsiadki w więzieniu. To był moment, gdy Richard całkowicie porzucił sport, ponieważ nie sprawiało mu to już przyjemności. Najprawdopodobniej większą przyjemność z tego wszystkiego miał jego ojciec.

Co dziś robi Richard Sandrak? To może cię zaskoczyć

Richard Sandrak pracuje jako kaskader, a dodatkowo wydał książkę kucharską. Oprócz kaskaderstwa, jego hobby to właśnie gotowanie, stąd decyzja o własnej publikacji. W jednym z wywiadów mężczyzna powiedział: 

Już nie podnoszę ciężarów. To stało się po prostu nudne. Jestem dumny z własnej przeszłości, ale nie chcę, żeby ludzie myśleli, że tak będzie już zawsze

czytamy w Inside Edition.

Więcej o: