Kiedy przyciąć hortensje? To ostatni moment, by latem znów bujnie i pięknie rosły

Te kwiaty są dumą wielu działkowców. Kiedy przyciąć hortensje? Wiele osób pragnie mieć ją w swoim ogrodzie. Nic w tym dziwnego, jej krzewy są bardzo wytrzymałe, a co więcej kwiatostany cieszą oczy bardzo długi czas. Warto jednak odpowiednio o nie zadbać.

Hortensja to bardzo popularny krzew, który coraz częściej ozdabia ogrody. Wiele osób decyduje się na tę roślinę, ze względu na sporą wytrzymałość oraz piękne kwiatostany, które cieszą oczy bardzo długi czas. Musisz jednak wiedzieć, że zima nie będzie dla hortensji łaskawa. To ostatni moment, aby przyciąć krzew.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Zima to szczególnie trudny okres dla roślin. Hortensji również to dotyczy

Zima jest szczególnie trudnym okresem dla wielu roślin. Hortensji również to dotyczy. Nie musisz jednak wydawać wiosną pieniędzy na nowe sadzonki. Możesz je zdobyć zupełnie za darmo z własnego ogródka. Jeśli przytniesz teraz hortensje, może ci ona dać nowe egzemplarze, które posadzisz na wiosnę. Sposób wcale nie jest trudny. 

Jak uzyskać sadzonki hortensji? To ostatni moment, aby je zdobyć

Do rozmnożenia hortensji będziesz potrzebować jej zdrewniałych pędów. Z tego powodu zima jest idealnym okresem. Kiedy na pędach nie będzie już liści, utnij gałązki o długości około 15-20 centymetrów. Pamiętaj jednak aby znajdowały się na nich zawiązki z pędami. Dobrze, jeśli będą co najmniej dwie. Następnie przygotuj donicę. Wsyp na jej dno piasek i umieść w nim gałązki. Tak przygotowaną hortensję przechowaj do wiosny. Najlepsze będzie miejsce, w którym temperatura nie przekroczy 1 stopnia Celsjusza. Warto również przykryć donicę. Dzięki temu podłoże nie wyschnie. Hortensja powinna w ten sposób wytrzymać aż do końca marca i to właśnie wtedy możesz pomyśleć o tym, aby posadzić nowe sadzonki w ogrodzie.

Więcej o: