Dziury w drodze. Jak poradzić sobie w kryzysowej sytuacji? Tak bezpiecznie pokonasz przeszkodę

Dziury w drogach potrafią przysporzyć wielu problemów. Kierowcy nie zawsze uda się je ominąć. Wyhamowanie również nie zawsze wchodzi w grę, ponieważ często stwarza jeszcze większe zagrożenie. Mamy jednak kilka rad, które pomogą ci poradzić sobie w tej kryzysowej sytuacji.

Dziury na drogach to dość powszechny widok w Polsce. Niestety stwarzają one również wiele zagrożeń. Kierowcy nie zawsze są w stanie wyminąć czy wyhamować przed przeszkodą. Mamy jednak kilka rad, które pomogą ci się uporać z problemem w kryzysowej sytuacji.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyprzedzanie pasem awaryjnym na drodze ekspresowej

Dziury w drodze są niebezpieczne. Na szczęście jest ich coraz mniej

Dziury w drodze są naprawdę niebezpieczne. Mogą stworzyć bardzo dużo zagrożenie na drodze. Kierowcy nie zawsze są w stanie ominąć dziurę, czy też przed nią wyhamować. Co więcej, takie manewry mogą być jeszcze większym niebezpieczeństwem. Warto pamiętać, że dziura w drodze, może być także ukryta pod kałużą. Jeśli jesteś kierowcą, to zwracaj szczególną uwagę, co znajduje się przed twoim samochodem, kiedy prowadzisz. Jeśli widzisz kałużę lub dziurę, postaraj się ją ominąć lub wyhamować. Zawsze pokonuj takie przeszkody z mniejszą prędkością. Jeśli jednak nie zdążysz zwolnić lub wyminąć dziury, czy kałuży, mamy dla ciebie kilka rad, które pomogę w kryzysowej sytuacji.

Te kilka rad pomoże ci pokonać przeszkodę. Koniecznie o nich pamiętaj

Wyminięcie lub wyhamowanie przed dziurą w drodze może nie być możliwe w trakcie jazdy. Jeśli będziesz w takiej sytuacji, koniecznie pamiętaj o tych radach: 

  • Postaraj się w razie możliwości maksymalnie zwolnić, a tuż przed przeszkodą, zdejmij nogę z hamulca,
  • Wciśnij sprzęgło, aby uchronić skrzynię biegów i silnik przed uderzeniem, 
  • Wyprostuj koła, dzięki temu nie przeciążysz układu kierowniczego, 
  • Najeżdżaj na dziurę każdym kołem po kolei, nigdy nie najeżdżaj na nią kołami jednej osi jednocześnie.
Więcej o: