Wysmaruj ramy okienne octem! W ten łatwy sposób pozbędziesz się uciążliwego problemu

Brud z zewnątrz osadza się nie tylko na szybie, ale też na obramowaniu. Najczęściej jest w kolorze żółtym, dlatego zanieczyszczenia są bardziej widocznie. Wyjaśniamy domowe sposoby na czyszczenie i wybielenie ram okiennych. Jak myć okna octem?

Ramy okienne, szczególnie te białe, są bardzo podatne na zabrudzenia. Pył z dworu i osadzający się kurz mogą zmienić kolor, a im dłużej ich nie wyczyścisz, tym z czasem będzie gorzej. W sklepie znajdziesz wiele gotowych detergentów, ale trzeba uważać, by nie zniszczyć powierzchni PCV. Zanim sięgniesz po chemię, wypróbuj domowych mieszanek, które poradzą sobie z problemem. Sprawdź, jak skutecznie wyczyścić ramy okienne.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić ramy okienne? Wypróbuj domowej mieszanki

Domowy środek do czyszczenia ram okiennych zrobisz samodzielnie w domu. Potrzebujesz do tego tyko trzech składników, które być może masz już w swojej kuchni:

Do płynu do pojemnika ze spryskiwaczem wlej 1/3 szklanki octu, łyżkę płynu do mycia naczyń i łyżeczkę soku z cytryny. Rozcieńcz wszystko wodą, wystarczy 1,5 szklanki. Wszystko wymieszaj i spryskaj mieszanką ramy okienne. Następnie ściereczką rozprowadź płyn po całej długości ramy i dokładnie wytrzyj.

Sposoby na pożółkłe ramy okienne. Ten proszek pomoże z problemem

Świetnym środkiem do mycia jest soda oczyszczona. Nie tylko wyczyści ramy, ale też wybieli pożółkłe zabarwienia. Wlej do szklanki ciepłą wodę i dosyp do tego proszek. Z takiej mieszanki powinna powstać pasta. Nałóż ją na okna i odczekaj kilka minut. Następnie dokładnie wytrzyj suchą ścierką. Ramy okienne będą wyglądać jak nowe.

Ta mieszanka zdziała cuda. Czym wyczyścić ramy okienne?

Choć sama soda oczyszczona świetnie się sprawdza, możesz ulepszyć ten środek. Wystarczy, że wymieszasz ten proszek z octem. Ramy nie tylko będą czyste i białe, ale też lśniące. Wymieszaj składniki w proporcji 1:1 i zamocz w roztworze ściereczkę. Po przetarciu ram na mokro odczekaj kilka minut niż wszystko wytrzesz.

Więcej o: