Metoda "na stłuczkę". Jak się ustrzec? Policja radzi co robić, koniecznie dowiedz się więcej

Kwoty odszkodowań potrafią być naprawdę spore. Niestety z tego powodu, w Polsce pojawia się coraz więcej wyłudzaczy. Jeśli jesteś kierowcą, koniecznie dowiedz się jak się przed tym uchronić, aby nie narazić się na problemy finansowe. Mamy rady policjantów, które powinny ci pomóc.

Wyłudzanie pieniędzy nie jest niczym niezwykłym. Niestety jest to szara rzeczywistość, w której żyjemy. Odszkodowania są całkiem spore, dlatego wiele osób szuka sposobów, aby je otrzymać. Jeśli jesteś kierowcą, koniecznie dowiedz się, jak uchronić się przed wyłudzaniem "na stłuczkę". 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Odwiedziliśmy garaż Magnusa Walkera w Los Angeles

Kamerka do samochodu to najlepsze rozwiązanie. Tak twierdzą policjanci

Najlepszym sposobem, aby uchronić się przed wyłudzeniem, jest zaopatrzenie się w kamerkę samochodową. Jeśli dojdzie do stłuczki, będziesz mieć niezbity dowód, dla policji, że doszło do przestępstwa. Dzięki temu oczyścisz się z ewentualnych zarzutów, bez stresu. Nie musisz się także martwić o legalność urządzenia. W Polsce wideorejestratory można bez przeszkód prawnych instalować w autach. Pamiętaj jednak, że nagrań nie wolno publikować w sieci, jeśli nie usuniesz z nich danych osoby popełniającej wykroczenie. Cokolwiek co mogłoby zidentyfikować sprawcę, musi zostać usunięte przed wgraniem filmu do internetu.

* Urzędnicy zdefraudowali fundusze na odbudowę. SBU sprawdza 80 obiektów

Spokój w głowie to podstawa. Pamiętaj o tych radach, kiedy dojdzie do stłuczki

Kiedy dojdzie do próby wyłudzenia, pamiętaj, że sprawca będzie próbować zmusić cię do wypłacenia mu pieniędzy. Może przekonywać cię do "polubownego" załatwienia sprawy. Ponadto takie osoby bywają natrętne i bardzo starają się wmówić ofierze, że stłuczka była jej winą. Pamiętaj, aby w tej sytuacji zachować przede wszystkim spokój i nie zgadzać się na to, co mówi naciągacz. Chłodna głowa to podstawa, aby walczyć z oszustem. 

Jak sprzątać samochodów, żeby go nie zniszczyć? - zdjęcie ilustracyjne Jak sprzątać samochód? Dzięki tym sposobom będzie lśnić jak nowy

Więcej o: