Spinacze nie tylko do prania. Dlaczego warto mieć je w kuchni? Te triki robią furorę

Spinacze kojarzą nam się głównie, z tym że przytrzymują nasze pranie, aby wiatr ich nie zwiał. Okazuje się jednak, że to nie jedyne ich zastosowanie. Przydadzą się nam również w kuchni. Te triki sprawią, że gotowanie stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Czasami używamy niektórych przedmiotów niezgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem i okazuje się, że świetne sprawdzają się w wielu sytuacjach. Jednym z takich przedmiotów są spinacze, które zazwyczaj są używane do rozwieszania prania. Poznaj triki, które pozwolą ci na ułatwienie sobie życia, dzięki wykorzystaniu spinaczy!

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wykorzystaj spinacze do prania przy pieczeniu! Trik z TikToka zrobił furorę

Na TikToku pojawił się filmik, na którym użytkowniczka celiacnonna pokazuje, jak można wykorzystać spinacze do prania w kuchni. Jak się okazuje, klamerki mogą przydać się np. podczas robienia ciasta, gdy chcemy wyłożyć masę na blaszkę. Papier do pieczenia lubi się zawijać, więc warto przytrzymać go za pomocą dwóch klamerek po obu stronach blaszki do pieczenia. 

Jak wykorzystać spinacze do prania? To ułatwi ci pracę

Jak jeszcze możemy wykorzystać spinacze w kuchni? Warto użyć ich do zamknięcia otwartych opakowań np. makaronu, ryżu czy mąki. Dzięki temu produkty nie będą się z nich wysypywać. Poniżej znajdziesz inne pomysły na wykorzystanie spinaczy do prania.

  • Spinacz może posłużyć jako konstrukcja, która przytrzyma sztućce przy garnku. Wystarczy nałożyć dwa spinacze na brzeg garnka w niedalekiej odległości, a na górę klamerek położyć łyżkę lub widelec.
  • Zakładka w książce kucharskiej gdzieś się zapodziała? Spokojnie, na stronie danego przepisu przyczep do kartki spinacz, który nie wypadnie z niej tak łatwo, jak zwykła zakładka!
  • Robiąc herbatę, torebka zawsze wpada ci do kubka? Następnym razem przyczep torebkę z herbatą spinaczem do szklanki i problem z głowy.
Więcej o: