Wrzuć to do spłuczki, a uporczywy problem zniknie na długi czas. Efekt tego triku cię zaskoczy

Zaniedbana toaleta to doskonałe środowisko do rozwoju bakterii i grzybów, a także źródło nieprzyjemnego zapachu. Na szczęście istnieje prosty trik, który pomoże nam uniknąć drażniącej woni, a zarazem pozwoli zachować czystość w toalecie na dłużej. Zdradzamy, jak go wykonać.

Regularność to podstawa, jeśli chodzi o utrzymanie łazienki w czystości. Nie oznacza to jednak, że musimy czyścić ją codziennie. Niektóre czynności wystarczy wykonać raz w miesiącu, aby cieszyć się ich rezultatami na co dzień.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Szukasz porad na domowe porządki? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tabletki do zmywarki a czyszczenie toalety. To, gdzie ją wrzucisz, ma znaczenie

Czyszczenie toalety przy użyciu tabletek do zmywarki jest dość popularną metodą na utrzymanie czystości w łazience. Wystarczy wrzucić tabletkę do muszli klozetowej i odczekać co najmniej 30 minut, aż produkt się rozpuści, a następnie wyczyścić wnętrze toalety szczotką do WC. Sposób ten jest skuteczny, ale rezultaty czyszczenia niekoniecznie będą długotrwałe. Aby utrzymać efekt świeżości, tabletkę do zmywarki należy wrzucić do spłuczki.

Dlaczego warto wrzucić tabletkę do zmywarki do spłuczki? Korzyści jest wiele

Tabletka do zmywarki wrzucona do zbiornika spłuczki toalety będzie aktywowała się stopniowo przy każdorazowym spłukaniu wody. Nie zostanie zużyta od razu, dzięki czemu jej działanie będzie zauważalne przez długi czas. Środki czyszczące zawarte w tabletce zapewnią higieniczność w toalecie, a przy okazji na bieżąco będą zapobiegać nieprzyjemnym zapachom. Pod tym względem metoda ta ma niewątpliwie przewagę nad innymi sposobami czyszczenia.

Domowe sposoby na przyjemny zapach w łazience. Wypróbuj te proste triki

Do spłuczki toalety można dodać również kilka kropli olejku eterycznego lub odrobinę płynu do płukania. Produkty te raczej nie pomogą utrzymać czystości, ale zagwarantują ładny zapach. Dodatkowo w łazience możesz rozłożyć mydełka aromatyczne, które będą pełnić przy okazji funkcję dekoracyjną. Jeśli jednak chcesz po prostu pozbyć się zapachu z łazienki, z pomocą przyjdzie soda oczyszczona. Wystarczy, że umieścisz produkt w miseczce i postawisz ją w miejscu, gdzie nie zostanie przewrócona lub zamoczona

Więcej o: