Tych kwiatów lepiej unikać jako prezenty na walentynki i inne okazje. Możesz popełnić gafę

Bukiety kwiatowe są pięknym, kolorowym prezentem, który może poprawić humor obdarowywanej osobę. Jednak każdy kwiat niesie ze sobą określoną symbolikę. Nie każdy z nich sprawdzi się w roli prezentu. Jakich kwiatów lepiej unikać, by nie popełnić faux-pas?

W kwiaciarniach i sklepach półki uginają się od różnych aranżacji kwiatów ciętych i w doniczkach, zwłaszcza przy zbliżających się wielkimi krokami walentynkach. Choć każdy z nich zachwyca swoją estetyką i zapachem, niektóre nie sprawdzą się jako miły prezent. Znaczenie ma nie tylko ich gatunek, ale również ich kolorystyka. Jakich kwiatów lepiej unikać na szczęśliwe okazje?

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwiaty na walentynki. Tych lepiej unikać

Jakich kwiatów nie powinniśmy prezentować ukochanej osobie, mamie, babci czy koleżanką? Wszystkie radosne okazje jak walentynki, imieniny, urodziny, ślub czy dzień kobiet nie są odpowiednie dla tych kwiatów. Symbolizują one żałobę lub przynoszą nieszczęście.

  • Chryzantemy — to kwiaty, które powszechnie kojarzone z pogrzebem, lepiej ich unikać. Jeżeli chcesz koniecznie je wręczyć, wybierz te w kolorze czerwonym.
  • Cyklamen — ten kwiat symbolizuje rozstanie.
  • Żółte tulipany — symbolizują miłość nieszczęśliwą i bezsensowną, która szybko się wypali.
  • Wielokolorowy bukiet z goździków —  Wielobarwny bukiet z tych kwiatów jest znakiem odmowy.
  • Żonkil — symbolizuje zazdrość albo definitywne rozstanie. 
  • Żółte róże — symbolizują zazdrość, smutek i ogólnie negatywne uczucia. 
  • Kwiaty w doniczkach — Kwiaty w doniczkach możemy wręczyć jedynie wtedy, jeżeli mamy pewność, że osoba je kolekcjonuje i lubi je dostawać.
  • Kalie — to kwiaty powszechnie kojarzone z pogrzebem.

Prezent na walentynki dla dziewczyny. Bezpieczny kwiatowy wybór

Róże są nie tylko popularnym, ale też bezpiecznym wyborem jako prezent na różne okazje. Łatwo sprawią radość ukochanej osobie. Czerwone róże mogą symbolizować płomienną miłość, różowe oznaczają wdzięczność, podziw i uznanie. Jeśli jednak nie chcemy dawać róż, możemy sięgnąć po czerwone tulipany! Są one nie tylko symbolem miłości, ale też kosztują mniej niż bukiet róż. Przyjęło się, że parzysta ilość kwiatów przynosi pecha, nieparzysta — szczęście. Stąd też wręczamy zwyczajowo jeden kwiat, trzy, pięć, czy siedem i tak dalej. W ten sposób zyskujemy pewność, że nie sprawimy bukietem z parzystą liczbą kwiatów przykrości obdarowywanej osobie.

Więcej o: