Twoje pięty są popękane i suche? Pomoże maść z apteki za 10 złotych. Szybki i skuteczny sposób

W wyniku rogowacenia naskórka pojawia się bardzo częsty problem objawiający się suchymi i popękanymi piętami. Wiele osób sięga w takich wypadkach po pumeks. Jednak ścieranie pięt może tylko pogłębić problem. Jednak istnieje inny sposób na gładkie pięty. Wystarczy tylko 10 złotych i maść z apteki.

Skóra na piętach jest grubsza niż w innych miejscach, więc naskórek nie może się złuszczać samodzielnie, co sprawia, że skóra twardnieje i staje się szorstka. Sucha skóra na piętach pojawia się w wyniku zrogowacenia naskórka. Czasem zdarza się, że pęka i tworzy bolesne i problematyczne rany. Jak się okazuje, wystarczy 10 złotych, żeby nasze pięty były pozbawione zrogowaceń i gładkie.

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skąd się biorą popękane pięty? Wiele czynników popularnego problemu

Skóra na piętach nie posiada gruczołów łojowych, przez co skóra wysycha o wiele szybciej i traci swoją elastyczność. Skóra w tym miejscu jest grubsza, a naskórek nie ma możliwości naturalnie się złuszczać. Właśnie to doprowadza do powstawania zgrubień i nadmiernego przesuszania. Jest wiele przyczyn rogowacenia pięt: czynniki genetyczne, brak witamin, różnego typu choroby, zła masa ciała czy nawet złe obuwie.

Jak rozwiązać problem popękanych pięt? Maść za 10 złotych z apteki

W walce z popękanymi piętami świetnie sprawdzi się maść z apteki za jedyne 10 złotych. Popularne maści zawierające witaminę A mają bardzo tłustą konsystencję. Stosuje się ją zazwyczaj przy stanach zapalnych skóry i podczas regeneracji naskórka. Dzięki nie poprawia się funkcjonowanie skóry. Zapobiega ona nadmiernemu rogowaceniu i działa ochronnie. Maść z witaminą A będzie o wiele lepszym rozwiązaniem niż pumeks. Przed nałożeniem na stopy, powinniśmy je wymoczyć, a zrogowaciałe miejsca natrzeć sodą oczyszczoną, wytrzeć stopy do sucha, a następnie nałożyć grubą warstwę maści.

Więcej o: