Ulgi i zniżki dla seniorów po 60. roku życia. Dowiedz się, w jakich miejscach możesz zaoszczędzić

Gdzie seniorzy mogą skorzystać z ulg? W Polsce istnieje wiele miejsc, w których osoby po 60. roku życia, mają prawo do zniżek. Dzięki temu mają możliwość zaoszczędzić znaczne kwoty. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, w których miejscach seniorzy nie zapłacą ani grosza.

W dobie podwyżek i inflacji informacja o zniżkach i ulgach dla seniorów jest jak miód na serce. Zaoszczędzenie, choć odrobiny pieniędzy przy niskiej emeryturze jest bardzo istotne. Dowiedz się, gdzie seniorzy mogą liczyć na zniżki.

Zobacz wideo Wiek emerytalny należy obniżać, podwyższać, zostawić bez zmian?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zniżki i ulgi dla seniorów. To w tych miastach możesz zaoszczędzić

W wielu miastach seniorzy całkiem nieświadomi zniżek kupują bilety na komunikację miejską. Jak się okazuje, w wielu miejscowościach w Polsce komunikacja miejska dla seniorów jest darmowa lub objęta zniżką. Jak możemy wyczytać np. na stronie migawka.lodz.pl osoby, które ukończyły 70 lat, mają prawo do darmowego przejazdu komunikacją miejską w Łodzi.

Zniżki dla seniorów na podróż pociągiem. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Przewoźnicy kolejowi również oferują zniżki dla seniorów. Ustawowa zniżka dla emerytów i rencistów na pociąg osobowy, pospieszny (TLK, IC) lub ekspresowy (EIC, EIP) wynosi 37%.

Przysługuje emerytom i rencistom oraz ich współmałżonkom, na których pobierane są zasiłki rodzinne. W ramach zniżki uprawniony może kupić dwa bilety w roku w 2. klasie ze zniżką 37%.

-czytamy na stronie utk.gov.pl

Jakie są zniżki dla seniorów? Ta karta odciąży cię finansowo

Wiele starszych osób nie zdaje sobie sprawy, że będąc seniorem, mogą skorzystać z wielu zniżek i ulg na terenie całej Polski. A jest to możliwe dzięki ogólnopolskiej karcie seniora. Posiadając taką kartę, senior może uzyskać ulgi w ponad 3000 miejscach. 

Każdy senior, który ukończył 60 lat, może bezpłatnie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek, promocji, rabatów w wielu punktach w kraju, które przystąpiły do programu.

Czytamy na stronie samorzad.gov.pl

Więcej o: