Kokardka z przodu majtek nie służy tylko do ozdoby. Sprawdź jej zastosowanie. Powód potrafi zaskoczyć

W wielu modelach damskich majtek możemy znaleźć z przodu małą kokardkę. Przyjęło się, że jest ona umieszczana głównie dla ozdoby, jednak okazuje się, że ma poza tym jeszcze jedno zastosowanie. Występowanie jej w tym miejscu nie jest przypadkowe. Powód jest zaskakujący.

W wielu modelach damskich majtek z przodu znajduje się mała kokardka. Choć wydaje się, że jest umieszczana dla ozdoby, prawda jest całkiem inna. Okazuje się, że jej historia sięga aż do początku XIX wieku i miała w szczególny sposób ułatwiać kobietom życie.

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kokardka z przodu majtek nie służy tylko do ozdoby. Ma także ułatwiać życie

Historia kokardek na damskiej bieliźnie sięga początku XIX wieku. W tamtych czasach istniało wiele rodzajów majtek - z rozcięciem w kroku, ułatwiające wyjście do toalety, z klapką z tyłu i z wiązanym paskiem w talii. Wszystkie miały zwykłe kokardki. W jakim celu? Okazuje się, że po to, aby ułatwić kobietom życie.

Hrywna Ukraina o krok od nacjonalizacji jednego z banków należących do miliardera

Zastosowanie kokardki w damskich majtkach. Miała pomóc podczas zakładania bielizny

Powodem, dla którego już od XIX wieku umieszczano kokardki w kobiecych majtkach, jest przede wszystkim to, że nie w każdym domu było wtedy światło. Nierzadko zimą, kiedy kobiety szykowały się do wstania, za oknem było jeszcze czarno. Czasem nie zapalano świec, żeby oszczędzić, zwłaszcza w biedniejszych rodzinach. Kokardka na bieliźnie była więc doskonałym ułatwieniem, sugerowała bowiem, gdzie jest przód, a gdzie tył ubrania. Wystarczyło znaleźć charakterystyczną kokardkę.

Niebieskie oczy Te ubrania podkreślą twoje niebieskie oczy. Wykorzystaj te atuty

Kokardka miała jeszcze jedno zastosowanie. Używano jej zamiast gumki

Kokardki znajdowały się w bieliźnie, także po to, aby ta nie zsuwała się z ciała. Dzisiaj w bieliźnie mamy wszyte gumki, jednak wcześniej, aby trzymały się na miejscu, musiały zostać związane tasiemką lub sznurkiem, a z przodu wiązano właśnie kokardkę. Dziś rzeczywiście służy ona głównie do ozdoby, ale nie zmienia to faktu, że dzięki niej możemy szybciej znaleźć przód bielizny.

Tiktokowe triki na szybkie spakowanie walizki. Triki na szybkie spakowanie walizki. Dzięki nim wszystko się mieści

Więcej o: