Namocz ręcznik papierowy i połóż w piekarniku na 15 minut. Brzmi dziwnie, ale naprawdę działa

Czyszczenie przypalonego piekarnika jest nie tylko czasochłonne, ale też i ciężkie. Jednak istnieje kilka prostych trików, które znacznie ułatwią nam rozpuszczenie nie tylko przypaleń, ale też tłuszczu. Dzięki ich zastosowaniu czyszczenie będzie o wiele prostsze.

Niewiele osób jest fanami sprzątania kuchni, głównie przez to, że jest to zazwyczaj ciężkie zdanie. Jednak tak wcale nie musi być! Przy użyciu odpowiednich technik i preparatów, ze żmudnego zadania może się przeobrazić w coś szybkiego i przyjemnego. Jest sporo trików, które znacznie ułatwią nam sprzątanie.

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szybki sposób na czysty piekarnik? To możliwe

Tabletki do zmywarek mają właściwości, dzięki, którym usunięcie opornego tłuszczu staje się bardzo proste. Dzięki tej metodzie brud z łatwością odejdzie, a czyszczenie piekarnika zajmie stanowczo mniej czasu. Jedyne co trzeba zrobić do zalać gorąca, ale nie wrzącą wodą tabletkę i wymieszać do rozpuszczenia. Należy pamiętać, żeby założyć rękawiczki przed wykonaniem kolejnego kroku! W roztworze zwilżamy papierowe ręczniki, po czym wykładamy je na całej powierzchni piekarnika. Zostawiamy na 15 minut, po czym zdejmujemy ręczniki i zaczynami sprzątać. Na koniec wycieramy każdy element suchą ściereczką.

Inny sposób na wyczyszczenie piekarnika? Tabletki do zmywarki dają radę

Z pomocą tabletki do zmywarki można jeszcze w inny sposób wyczyścić piekarnik. Jest to prosta metoda, która nie wymaga szorowania, jednak jest bardziej czasochłonna

  • Wszystkie elementy należy wyjąć z piekarnika.
  • Nastawiamy piekarnik na 100 stopni Celsjusza z termoobiegiem.
  • Do naczynia żaroodpornego nalewamy wody do połowy i wkładamy jedną tabletkę.
  • Do nagrzanego piekarnika wkładamy naczynie. 
  • Po 2 godzinach wyłączamy grzanie i czekamy, aż ostygnie.
  • Z pomocą wilgotnej ściereczki zbieramy resztki zabrudzeń.
Więcej o: