Jak wyczyścić kanapę? Wystarczy, że dodasz to do wody, a plamy pozostaną tylko wspomnieniem

Bez względu na to, czy jest to kanapa z funkcją spania, czy kanapa do salonu każda brudzi się równie mocno. Jak wyczyścić kanapę z materiału domowym sposobem? Okazuje się, że wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki, a tam znajdziemy produkt, który w mgnieniu oka upora się z problemem!

Czyszczenie kanapy wydaje się żmudną pracą, która niekiedy nie przynosi żadnych efektów. W sklepach możemy znaleźć specjalne detergenty do czyszczenia kanap, jednak są one kosztowne. Podpowiadamy, które tanie triki usuną zabrudzenia w kilka chwil. 

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić kanapę materiałową? Ten produkt sprawi, że usuniesz plamy w kilka chwil

Z zabrudzeniami na kanapie, fotelu czy wersalce bez trudu poradzi sobie tabelka do zmywarki. Dzięki niej nie tylko pozbędziesz się plam, ale też unikniesz pojawienie się nieestetycznych zacieków. Jest to nie tylko tani, ale też szybki sposób, który w kilka chwil sprawi, że twoja kanapa będzie wyglądała jak nowa. Wystarczy, że rozpuścimy tabletkę we wrzącej wodzie, a następnie poczekamy, aż nasz domowy środek czyszczący nieco przestygnie. Po tym czasie możemy wziąć się do pracy i pocierać miejsce powstałym preparatem. Najlepiej sprawdzi się materiałowa ściereczka przyczepiona do pokrywy garna za pomocą gumki recepturki. Po sprzątaniu należy poczekać, aż kanapa wyschnie.   

* Росія розгорнула військові табори під Воронежем і Курськом. Що задумали росіяни?

Jak wyprać kanapę domowym sposobem? Ten produkt rozwiąże problem w mgnieniu oka

Jeśli plamy na materiale są stare i trudno jest się ich pozbyć, z pomocą przybywa niezastąpiona podczas sprzątania soda oczyszczona. Na początku należy zwilżyć wodą miejsce, gdzie znajduje się plama. Kolejnym krokiem jest posypanie zabrudzenia sodą oczyszczona i rozprowadzenie produktu przy użyciu wilgotnej ścierki lud delikatnej gąbki. Po wyschnięciu sody należy odkurzyć kanapę, a miejsce, gdzie znajdowała się plama spryskać alkoholem np. spirytusem. Po wyschnięciu plamy znikną. 

Czyszczenie kanapy na sucho. Jak to zrobić przy pomocy kuchennych produktów

Istnieją różne sposoby na wyczyszczenie kanapy na sucho. Polecamy jeden z nich. Jeśli na Twojej kanapie znajdują się plamy, które trudno usunąć, możesz spróbować wyczyszczenia je za pomocą pędzla i mąki ziemniaczanej. Nałóż mąkę na plamę, a następnie przetrzyj ją pędzlem. Mąka wchłonie brud, a następnie będzie można ją łatwo zetrzeć.

Jak wyczyścić pralkę? Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Sięgnij po ten produkt

Więcej o: