Moczenie ręczników zyskuje na popularności. Dzięki temu są one miękkie i puchate. Efekt cię zaskoczy

Pranie ręczników w odpowiedni sposób sprawia, że stają się one miękkie i puchate. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu twoje samopoczucie może się znacznie poprawić. Jeśli zastanawiasz się, jak osiągnąć taki efekt. Chętnie podpowiemy ci, co możesz zrobić.

Miękki i puchate ręczniki to prawdziwa przyjemność po kąpieli. Jednak niestety dość łatwo można sprawić, będą one szorstkie po wyjęciu z pralki. Jeśli zastanawiasz się jak uprać ręczniki, aby były przyjemne w dotyku, chętnie podpowiemy ci, jak można tego dokonać. Musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Jak prać ręczniki? Koniecznie namocz je przed praniem

W odpowiednim praniu ręczników bardzo pomaga namoczenie ich tuż przed praniem. Szczególnie nowe nabytki powinno się najpierw włożyć na pewien czas do wody. Pomaga to w usuwaniu brudu, ale także nadmiaru barwników, a dodatkowo zmiękcza włókna. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, pamiętaj, aby woda, której używasz, była chłodna i przede wszystkim czysta. Warto potrzymać materiał kilka godzin w ten sposób, aby dobrze nasiąkły wodą. Jednak możesz też moczyć ręczniki z dodatkiem innych substancji.

Czego można użyć do namoczenia ręczników? Oto kilka propozycji

Woda doskonale zadziała na włókna materiału. Jednak ręczniki można także moczyć z dodatkiem innych składników. Oto kilka z nich: 

  • Ocet: Substancja dobrze radzi sobie ze zmiękczeniem włókien. Ponadto pomoże także zachować ręcznikom odpowiedni kolor, warto namoczyć w nim materiał, zanim włożysz go do pralki,
  • Soda oczyszczona: Proszek wymieszany z ciepłą wodą, może zdziałać prawdziwe cuda. Pomoże usunąć plamy i usunąć zapach stęchlizny, a ponadto zmiękczy włókna ręcznika, Wystarczy, że do wody, w której go moczysz, dosypiesz trzy łyżeczki sody i zostawisz na noc, 
  • Kwasek cytrynowy: Rozpuść w ciepłej wodzie kwasek cytrynowy w proporcji 7:3. Namocz materiał kilka godzin, a następnie włóż do pralki. Dzięki temu ręczniki będą znacznie bielsze.
Więcej o: