Czy wiesz, dlaczego ludzie czasami trąbią na stacji benzynowej? To zachowanie pomaga wielu osobom

Czy wiesz, skąd wzięło się trąbienie na stacji benzynowej? Okazuje się, że takie zachowanie ma ważny powód. To dość nowe, dlatego nie wszyscy jeszcze o tym wiedza. Jeśli zaliczasz się do tego grona, koniecznie musisz dowiedzieć się więcej. Trąbienie trzy razy na stacji paliw bardzo pomaga.

Czasami zdarza się tak, że pewne zachowania powstają dość niespodziewanie i są dość nietypowe, jednak mają ważny cel. Jednym z nich jest właśnie trzykrotne trąbienie na stacji benzynowej. Jeśli zastanawiasz się, co ma oznaczać ten sygnał, chętnie odpowiemy. To ważne, aby to wiedzieć.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa złote i 50 groszy za litr paliwa? To nie żart. Stacja marzeń

Potrzebujesz, aby ktoś z obsługi podszedł do ciebie na stacji? Zatrąb trzy razy

Trzykrotne trąbienie na stacjach paliw to dość nowe zachowanie. Ma jednak bardzo ważny cel. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością i potrzebujesz pomocy obsługi przy nalewaniu paliwa, spróbuj zatrąbić trzy razy, a ktoś powinien się pojawić. To bardzo ważne, szczególnie jeśli takie czynności sprawiają ci trudność. Ma to być ułatwieniem i odciążeniem. Niestety nie wszystkie stacje paliwa zdążyły poznać tę zasadę. 

Nie zawsze obsługa reaguje. Mimo wszystko warto próbować

Pewien tiktoker o nicku @lukaswala, jakiś czas temu sprawdzał, czy obsługa stacji paliwowych reaguje na dźwięk klaksonu. Nie wszędzie się to udawało, jednak z czasem coraz więcej placówek reagowało na trąbienie, a niektóre przesyłały nawet przeprosiny za brak odpowiedniej reakcji i obiecywały przeszkolenie pracowników. Trzykrotny sygnał dźwiękowy to właściwie nowość. Jeszcze minie trochę czasu, zanim będzie to standard.

Tiktoker się nie zniechęcał. Dzięki akcji osoby z niepełnosprawnością będą miały lżejsze życie

Dzięki determinacji tiktokera, o akcji wie coraz więcej ludzi. Jeśli więc jesteś osobą z niepełnosprawnością, koniecznie wypróbuj ten sposób. Wystarczy, że podjedziesz do dystrybutora i zatrąbisz trzy razy. Jeśli obsługa nie zareaguje, postępuj tak jak zwykle. Warto jednak kulturalnie opowiedzieć pracownikom stacji o akcji, aby następnym razem mogli ci pomóc.

Więcej o: