Istnieją różne powody zapowietrzania się kaloryfera, jakaś ilość powietrza jest obecna w instalacji już przed wypełnieniem jej wodą. Większa ilość powietrza może się dostać podczas nieprawidłowego napełniania wodą czy przez nieszczelną instalację. Może to skutkować w słabszym lub nawet całkowitym zaprzestaniu grzania oraz hałasem wydobywającym się z grzejnika. Odpowietrzanie jest zatem nie tylko oszczędnością, ale też większym komfortem przebywania w pomieszczeniu.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Odpowietrzenie kaloryfera żeliwnego jest bardzo proste. Jedyne czego potrzebujesz to klucz francuski. Kiedy mamy już potrzebne narzędzie, wystarczy stosować się tej instrukcji:
Jeśli chcemy odpowietrzyć grzejnik łazienkowy, musimy postępować bardzo podobnie jak przy innych typach kaloryferów. Jednak w przypadku akurat tych grzejników lepszym rozwiązaniem niż podstawienie naczynia na wodę, będzie podłożenie zwykłej szmatki, która pozwoli na zebranie wyciekającej cieczy. W drabinkowych grzejnikach łazienkowych odpowietrznik znajduje się zazwyczaj na górze kaloryfera.