Domowy sposób, by twój skrzydłokwiat wypuścił nowe liście. Wystarczy zajrzeć do kuchni

Skrzydłokwiat zdobi mieszkania wielu z nas. Jest to roślina, która świetnie sprawdzi się nie tylko dla doświadczonych hodowców, ale również dla początkujących. Co jakiś czas warto zastosować nawóz, by pięknie i zdrowo rosła. Można przygotować go samodzielnie i cieszyć się niesamowitymi efektami.

Skrzydłokwiat jest jednym z najpopularniejszych kwiatów do domu. Wiele z nas wybiera go ze względu na stosunkowo prostą pielęgnację i możliwości oczyszczania powietrza. Czasem jednak warto zastosować nawóz, który dobrze wpłynie na wzrost rośliny. Można do tego użyć domowych produktów, które znajdziemy w prawie każdej kuchni. Co należy zrobić?

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podlewanie, by roślina rosła jak na drożdżach. Domowy sposób

Skrzydłokwiat lepiej znosi przesuszenie niż przelanie. To nie oznacza jednak, że powinniśmy dopuszczać do przesuszenia ziemi. Dobrym pomysłem będzie nawadnianie ziemi za pomocą drożdżowego roztworu, który jest pełen witaminy B, magnezu, potasu oraz fosforu. By go przygotować, należy pokruszyć kostkę świeżych drożdży i wymieszać ją z 10 litrami wody. Po godzinie nasz roztwór będzie gotowy. Taką miksturą możemy podlać nie tylko skrzydłokwiat, ale też większość roślin doniczkowych.

Po ulubionym napoju. Zamiast wyrzucać, użyj w nawozie

Kolejnym sposobem na domowe wzmocnienie skrzydłokwiatu i wpłynięcie na jego rozwój jest wykorzystanie do zrobienia domowego nawozu fusów po kawie. Zazwyczaj po przygotowaniu tego napoju, to co zostaje, wyrzucamy do kosza, jednak fusy są bogatym źródłem magnezu, fosforu i potasu, który powoli uwalnia się w ziemi. Skrzydłokwiat jest kwasolubny, dlatego nie ma nic przeciwko, by wrzucić fusy prosto do doniczki i delikatnie zmieszać je z ziemią.

Jak dbać o skrzydłokwiat? Kilka prostych kroków

Choć pielęgnacja rośliny nie jest zbyt trudna, trzeba pamiętać o tych rzeczach, by zapewnić mu możliwie jak najlepsze warunki.

  • Zraszanie liści. Można to robić codziennie przy pomocy miękkiej wody w temperaturze pokojowej.
  • Podlewanie. Latem należy to robić 2-3 razy w tygodniu, a zimą można to robić rzadziej.
  • Stanowisko. Pomieszczenie, w którym stoi roślina, powinna mieć od 16 do 18 stopni Celsjusza. Latem temperatura może wynieść nawet do 25 stopni. Warto Zapewnić jej półcień, ale nie kompletny brak słońca.
Więcej o: