Skuteczne sposoby na zadeptany dywan. Wypróbuj je, a dywan będzie puchaty jak w dniu zakupu

Puszyste dywany często umieszcza się na podłodze koło łóżka, aby po obudzeniu bose stopy nie stąpały po zimnych panelach. Dzięki niemu stopy mają przyjemne i ciepłe podłoże. Jednak z czasem dywan się zadeptuje i traci objętość oraz miękkość. Sprawdź, jak to naprawić.

Dywany może i nie są już tak popularne, jak kilkadziesiąt lat temu, jednak nadal można je spotkać w wielu domach. Zwłaszcza te, które mają miękkie i puszyste włosie. Jest miłe w dotyku, a także dobrze izoluje zimna z podłogi. Nie da się jednak ukryć, że codzienna eksploatacja i stawianie mebli na dywanie sprawie, że traci swoją puszystość i zaczynają pojawiać się wgniecenia. Na szczęście jest na to sposób. Wypróbuj te metody, aby przywrócić dywanom miękkość. 

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zadeptany dywan. Nie wyrzucaj go!

Jeżeli twój dywan stracił dawną miękkość i pojawiły się na nim wgniecenia, czy zagięcia, to wcale nie znaczy, że jest do niczego. Użytkowanie tej ozdoby przez kilka miesięcy faktycznie może doprowadzić do niszczenia. Jednak można przywrócić mu dawną kondycję w prosty sposób. Wypróbuj te sposoby, a z łatwością ponownie podniesiesz włosie swojego dywanu. Nie musisz go często wymieniać, wystarczy pozbyć się zagnieceń.

Domowe sposoby na zadeptany dywan. Te produkty masz w domu 

Aby ponownie postawić włosie dywanu, wypróbuj te metody.

  • Mokra chusteczka i żelazko — we wgniecionych miejscach połóż mokrą chusteczkę, a następnie przejedź po niej gorącym żelazkiem. Możesz do tego użyć także żelazka parowego. Na zakończenie wyczesz włosie do góry
  • Kostki lodu — połóż ją w punktowym wgnieceniu i pozwól się jej rozpuścić, bez używania suszarki. Kiedy to już nastąpi, przetrzyj miejsce ściereczką "pod włos"

Jak uniknąć wgnieceń na dywanie? Istnieją na to sposoby 

Najprostszym sposobem na uniknięcie problemu jest częsta zmiana ustawienia mebli, aby nie dopuścić do powstawania "dziur" w dywanie. Jednak nie trzeba robić tego na dużą skalę. Wystarczy przesunąć je dosłownie o kilka centymetrów. Warto także unikać chodzenia po dywanie w bardzo ciężkich butach.

Więcej o: