Nie wylewaj tego do zlewu! Zamiast tego podlej tym paprotkę. Będzie rosła jak szalona

Paproć to popularna roślina doniczkowa. Od wielu lat ozdabia wnętrza polskich mieszkań. Roślina nie ma wygórowanych wymagań, dlatego jest również idealna dla nowicjuszy. Warto jednak zadbać o odpowiednie nawożenie, aby mogła bujnie rosnąć. Rodzaje paproci nie mają przy tym zabiegu znaczenia.

Paproć to świetna roślina doniczkowa dla nowicjuszy. Dodaje ciekawego klimatu w mieszkaniu, który podoba się wielu osobom. Warto jednak odpowiednio zadbać o roślinę. Nawozy idealnie się do tego nadają. Nie trzeba jednak kupować drogich specyfików. Wystarczy zachować pewną substancję i dolać ją do doniczki paproci. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Paproć domowa wymaga nawożenia. Wystarczy jednak, że sięgniesz po fusy z herbaty

Jeśli zastanawiasz się, jaki nawóz będzie najlepszy dla twojej paproci, to mamy podpowiedź. Wystarczy, że sięgniesz po fusy z herbaty lub kawy. Dodanie ich do doniczki powinno doskonale odżywić roślinę. Najlepiej wybrać fusy z czarnej herbaty lub ziołowych naparów. Pamiętaj także, że jeśli chcesz wykorzystać pozostałości po twoim napoju, to nie powinno być w nim wcześniej cukru ani mleka

Domowe rośliny odżywisz przy pomocy fusów z herbaty. Jak przeprowadzić taki zabieg?

Nie tylko paproć może skorzystać z takiego nawozu. Skrzydłokwiat czy anturium, również będą odżywione. Jak jednak wykorzystać fusy? To zależy, czego używasz: 

  • Kawa: Łyżkę fusów zalej szklanką gorącej wody i odstaw do zaparzenia,
  • Herbata: Torebkę lub dwie zalej gorącą wodą i odstaw do zaparzenia.

Kiedy napar ostygnie, podlej nim rośliny, które preferują kwaśne lub neutralne pH podłoża. Fusy, które pozostaną po zabiegu, możesz dodać do ziemi w doniczkach. Taki nawóz stosuj raz w miesiącu

Niewymagające kwiaty doniczkowe, możesz podlewać wodą po gotowaniu warzyw. Zostaną błyskawicznie odżywioną

Innym ciekawym sposobem na nawożenie twoich roślin doniczkowych, jest dodanie do ziemi wody po warzywach. Ważne jednak, aby nie było w niej soli. W takim wywarze znajduje się wiele ważnych składników odżywczych, których potrzebują rośliny. Dobrze sprawdzi się również woda po gotowaniu ryżu. Pamiętaj jednak, aby woda była chłodna, dlatego najlepiej, żeby odstała kilka godzin. 

Więcej o: