Jak sadzić czosnek? Nie przegap tego okresu! Możesz stracić szansę na obfite plony

Kiedy i jak sadzić czosnek? Koniecznie nie przegap tej daty! Jeśli poznasz zasady sadzenia czosnku, już niedługo będziesz zbierać obfite plony. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ jest to naprawdę proste. Te sprawdzone rady ogrodników, pomogą ci w uprawie warzywa.

Zbliża się najlepszy moment na sadzenie czosnku. Jeśli chcesz, aby w twoim ogrodzie rosło akurat to warzywo, koniecznie dowiedz się, jak i kiedy dokładnie to zrobić. Zasady nie są trudne, więc powinni poradzić sobie nawet nowicjusze.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czosnek odstrasza zapachem, ale ma leczniczą moc

Jak sadzić czosnek z ząbka? Jak głęboko sadzić czosnek? Poznaj odpowiedzi na te pytania

Sadzenie czosnku, wcale nie jest trudne. Instrukcja jest dość prosta, dlatego poradzą sobie nawet nowicjusze. Pamiętaj o tych kilku zasadach, a już niedługo zbierzesz obfite plony: 

  • Podłoże: Czosnek potrzebuje próchniczego podłoża o neutralnym pH,
  • Głębokość: Ząbki czosnku posadź oddzielnie w odległości co najmniej 6 centymetrów od siebie oraz na głębokości minimum 5 centymetrów,
  • Podlej dokładnie grządki po posadzeniu czosnku,
  • W ziemi, w której posadzisz czosnek, nie mogły wcześniej rosnąć rośliny cebulowe czy ziemniaki.

Kiedy sadzić czosnek wiosenny? Termin już się zbliża

Czosnek można sadzić wiosną lub jesienią. Skupimy się jednak na aktualnym okresie. Marzec jest idealnym momentem na posadzenie czosnku jarego. Możesz rozpocząć pracę na koniec miesiąca lub poczekać aż do kwietnia. 

Czosnek niedźwiedzi, uprawa jest naprawdę prosta. Odpowiednia gleba to podstawa

Jak już wiesz najlepsza gleba dla czosnku to podłoże próchnicze o neutralnym pH. Musisz jednak pamiętać, że warzywo trzeba również regularnie nawadniać. Okres od połowy maja do połowy czerwca jest kluczowy w tej kwestii. To wtedy roślina będzie szczególnie potrzebować wody. Uważaj jednak, aby nie zamoczyć cebulek. Najlepiej podlewać ziemię dookoła czosnku. Pamiętaj też, aby nie przelać rośliny, żeby nie doprowadzić do gnicia główek.

Więcej o: