Plamy z potu to prawdziwy koszmar. Mamy sposób, dzięki któremu ubrania będą białe jak nigdy wcześniej

Takie plamy na ubraniach to dość powszechny problem. Skład potu ma ogromne znaczenie w problemie. To one są odpowiedzialne za zażółcenia. Składniki potu i ich funkcje pełnią ważną funkcję organizmie i nie da się ich zmienić. Można jednak wyprać odpowiednio materiał, aby plamy zniknęły na zawsze.

Plamy z potu potrafią sprawić wiele problemów. Nie wyglądają zbyt estetycznie i często ciężko się ich pozbyć. Mamy jednak na to sposób. Wystarczy sięgnąć po te produkty, a plamy odejdą w zapomnienie. Koniecznie dowiedz się więcej. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Co to jest pot? Skąd biorą się plamy na ubraniach?

Pot jest naturalną reakcją organizmu na stres lub podwyższoną temperaturę otoczenia. Jedną z jego funkcji jest między innymi schładzanie twojego ciała. Jednak za plamy jest odpowiedzialna mieszanka potu i antyperspirantu. Jeśli więc masz możliwość kupienia specjalnego dezodorantu, który nie pozostawia zabrudzeń na białych ubraniach, to lepiej zadziałać wcześniej. Co jednak zrobić, kiedy plamy już powstaną? 

Idealne pranie na plamy z potu. Sięgnij po cytrynę

Świetnym sposobem na żółte plamy z potu jest cytryna. Jej sok idealnie wybieli materiał. Pamiętaj jednak aby nie stosować go bezpośrednio na ubranie. Najpierw należy go odpowiednio przygotować. Na początek należy zmieszać wodę z sokiem z cytryny w proporcji 1:1. W kolejnym korku nałóż przygotowany roztwór na zanieczyszczenia i poczekaj 15 minut. W ostatnim korku wrzuć brudne ubrania do pralki. Po wyciągnięciu prania, plamy powinny zniknąć.

 Jak zrobić pranie z płynem, które usunie plamy z potu? Wykorzystaj ocet i sodę oczyszczoną

Dobrymi sposobami na plamy z potu są również: 

  • Ocet: Wystarczy oblać nim zabrudzenia i poczekać 15 minut. Następnie po prostu wypierz ubrania jak zawsze,
  • Soda oczyszczona: Możesz wykorzystać także sodę. Do 1 szklanki wody dodaj 4 łyżki proszku, a następnie wymieszaj i nałóż na materiał. Po godzinie włóż ubrania do pralki. 
Więcej o: