"Bestia" samochód prezydenta USA wzbudza emocje. Jakie sekrety skrywa niesamowita limuzyna?

Samochód "Bestia" prezydenta Stanów Zjednoczonych wzbudza wiele emocji wśród ludzi. Auto jest jedyne w swoim rodzaju i nie ma wątpliwości, że jest ono niezwykłe. "Bestia" posiada wiele zabezpieczeń, które mają na celu ochronić prezydenta. Dowiedz się, jakie sekrety skrywa samochód.

Ochrona prezydenta Stanów Zjednoczonych to ogrom obowiązków i zabezpieczeń. Nic więc dziwnego, że jeździ on specjalnym samochodem. Z tego powodu, podczas kolejnych odwiedzin prezydenta w Polsce, Warszawiacy będą mieć możliwość ponownego podziwiania "Bestii". Dowiedz się więcej o tym intrygującym samochodzie.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joe Biden w Warszawie

Prezydent USA w Warszawie. Wraz z nim pojawiła się sławna limuzyna "Bestia"

Prezydent Joe Biden przybył do Polski 21 lutego i pozostanie tu przez 2 dni. Co ciekawe, zanim przyjechał on do Warszawy, odwiedził niespodziewanie Kijów. Wizyta Joe Bidena w Ukrainie była ukrywana aż do ostatniej chwili, ze względów bezpieczeństwa. Prezydent USA spotkał się tam z prezydentem Zełenskim, aby potwierdzić swoje wsparcie

"Bestia" prezydenta USA ma pomóc chronić prezydenta. Samochód waży około 9 ton

W ochronie prezydenta Joe Bidena podczas jego wizyty w stolicy Polski, ma pomóc "Bestia". To około 9-tonowy samochodowy potwór, który skrywa wiele sekretów. Waga auta wynika z 20-centymetrowego pancerza, który pokrywa korpus samochodu oraz podwozia wzmocnionego płytami przeciwwybuchowymi. Co więcej, szyby samochodu mają aż 12 centymetrów grubości, a ponadto jak donosi serwis independent.co.uk, drzwi mają być tak samo ciężkie, jak w samolocie Boeing.

 

"Bestia", auto prezydenta robi wrażenie. Ma też własny arsenał broni

Auto prezydenta jest odporne na kule kalibru .44 magnum. Jednak nie tylko defensywna strona samochodu robi wrażenie. "Bestia" Rozpędza się do 100 km/h w przeciągu zaledwie 15 sekund. Co więcej, niektóre źródła podają, że w arsenale samochodu można znaleźć zdalnie aktywowane wyrzutnie zasłon dymnych czy też klamki, które rażą prądem. Samochód oferuje także strzelby, pistolety maszynowe czy granaty hukowe, które w każdej chwili mogą wykorzystać agenci Secret Service.

Więcej o: