Śniedek wątpliwy. Jak pielęgnować "gwiazdę słońca"? Pamiętaj o tym, a rozrośnie się jak szalona

Uprawa roślin w domu czy w ogrodzie to ciekawe zajęcie. Co więcej, rośliny potrafią wprowadzić ciekawy akcent do wnętrz. Jeśli szukasz ładnego kwiatka do doniczki, który nie będzie zbyt kapryśny, postaw na śniedka wątpliwego. To piękna roślina, która nie ma wielkich wymagań.

Rośliny doniczkowe to wspaniała ozdoba do domu. Jeśli ty również jesteś osobą, która lubi mieć takie dekoracje, koniecznie rozważ zakup śniedka wątpliwego. Roślina nie jest zbyt kapryśna, a może stanowić piękną ozdobę, która doda nieco koloru w twoim pokoju. Dowiedz się na ten temat więcej. 

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Śniedek wątpliwy - co to za roślina? Należą do gatunku hiacyntów

O śniedku wątpliwym wie niewiele osób. Szkoda, ponieważ kwiaty te nie są zbyt kapryśne i nadają się do uprawy zarówno w domu, jak i ogrodzie. Należą do tej samej rodziny co hiacynty i pochodzą z Afryki i Azji. Jeśli więc chcesz dodać nieco koloru do wnętrz, rozważ zakup śniedka wątpliwego.

 

Jak pielęgnować śniedka wątpliwego? Światło i temperatura to podstawa

Jeśli chcesz postawić śniedka wątpliwego u siebie w domu, musisz zapewnić mu odpowiedni warunki. Dzięki temu będzie cieszyć twoje oczy długi czas. Przede wszystkim zadbaj o światło i temperaturę

  • Światło: Roślina potrzebuje sporo światła, aby kwiaty ładnie się wybarwiły. Najlepiej więc postawić go na parapecie od strony wschodniej, 
  • Temperatura: Przeciętna temperatura pokojowa jest najlepsza. Im cieplej, tym szybciej kwiaty śniedka wątpliwego będą marnieć. 

Podlewanie śniadka wątpliwego. Zachowaj ostrożność

Jak każda roślina, śniedek wątpliwy również potrzebuje wody. Należy jednak podchodzić do tego ostrożnie. Podlewanie raz w tygodniu w zupełności wystarczy. Zawsze sprawdzaj, czy gleba, w której śniedek jest posadzony, przeschła na co najmniej kilka centymetrów. Roślina jest bardzo podatna na zalanie i niestety dość szybko łapie choroby grzybiczne.

Więcej o: