Skrzydłokwiat nie kwitnie? Rozdrobnij to i zalej ciepłą wodą. Domowy nawóz natychmiast go odżywi

Skrzydłokwiat wallisa, a także inne rośliny doniczkowe stanowią wspaniałą ozdobę wnętrz. Warto jednak wiedzieć, jak odpowiednio się nimi zajmować. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda poprawna pielęgnacja skrzydłokwiatu, koniecznie wypróbuj ten nawóz. Możesz go zrobić samodzielnie, a zadziała jak drogi specyfik ze sklepu.

Niektóre rośliny doniczkowe dobrze rozwijają się beż niczyjej pomocy. Musisz jednak wiedzieć, że sięgając po nawóz, wzmocnisz je i sprawisz, że będą rosnąć jak szalone. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak samodzielnie zrobić taką miksturę, spieszymy z pomocą. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Rośliny brązowieją, a skrzydłokwiaty nie chcą rosnąć? Wypróbuj nawóz z drożdży

Nawóz z drożdży zawiera dużo składników odżywczych dla roślin. Z tego powodu powinien on doskonale wspomóc ich rozwój. Możesz go wykorzystać zarówno przy pielęgnacji roślin doniczkowych, jak i w ogrodzie. Róża, lawenda czy hortensja będą świetnie odżywione i będą bujnie rosnąć. Możesz też zastosować nawóz przy uprawie warzyw takich jak pomidory czy ogórki. Jednak w tym artykule skupimy się na roślinach doniczkowych

Jak przygotować nawóz z drożdży? Poczekaj aż sfermentują

Przygotowanie nawozu z drożdży nie jest trudne. Mieszanka zadziała co najmniej tak samo, jak profesjonalne specyfiki ze sklepu. Podążaj za instrukcją: 

  1. Rozdrobnij 100 gramów drożdży piekarskich
  2. Następnie zasyp je szklanką cukru i poczekaj dwie godziny, 
  3. W kolejnym korku zalej wszystko wodą i wymieszaj, 
  4. Odstaw mieszankę na tydzień, poczekaj, aż sfermentuje, 
  5. Następnie dodaj do mikstury wody-5 litrów wody na każde ½ szklanki roztworu

Funkcjonariusze US Border Partol przy płocie na granicy z Meksykiem. San Diego, 21 listopada 2018 Rosjanie forsują granicę USA z Meksykiem. Wzrost aż o 4560 proc.

Kiedy stosować nawóz? To musisz pamiętać

Nawozem z drożdży możesz podlewać rośliny w następujący sposób. Wlej miksturę do większego naczynia, a następnie włóż do niego doniczkę na około 5 minut. To właśnie dzięki temu twoje rośliny będą pięknie i bujnie rosnąć. 

Wężownica Sansewieria nie kwitnie? Poznaj te proste sposoby na jej pielęgnację

Więcej o: