Sansevieria nie kwitnie? To przez ten popularny błąd! Unikaj go, a wężownica urośnie aż do nieba

Sansewieria, inaczej nazywana wężownicą lub językami teściowej, jest wyjątkowym kwiatem doniczkowym, który stał się ostatnio bardzo popularny ze względu na swój oryginalny wygląd. Jak dbać o wężownicę? Co zrobić, kiedy sansewieria nie kwitnie?

Wężownica to kwiat, który zachwyca swoim wyglądem. Szczególnie polecana jest osobom, które dopiero zaczynają opiekę nad roślinami, ponieważ bardzo trudno ją zaniedbać. Jednak przy odrobinie odpowiedniej opieki może rosnąć jeszcze lepiej i pięknie zakwitnąć. Sprawdź, jak dbać o sansewierię.

Zobacz wideo Miniszklarnia z plastikowej butelki. Dowiedz się, jak stworzyć domową rozsadę ziół

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o sansewierię? Sprawdź, czy to kwiat dla ciebie

Wężownica należy do rodziny sukulentów, a zatem nie trzeba jej często podlewać i nic się nie stanie, jeśli o tym czasem zapomnimy. Posiada bowiem umiejętność magazynowania wody w liściach. Idealnie nada się dla osób, które nie mają za dużo czasu na pielęgnację roślin. Równocześnie jest wyjątkową dekoracją, idealnie prezentującą się w każdym rodzaju wnętrz. Warto mieć na uwadze, że roślina jest duża. Niektóre odmiany rosną na wysokość 30 centymetrów, inne do 150. Najpopularniejsza jest sansewieria gwinejska, posiadająca liście w kolorze ciemnej zieleni, z poprzecznymi paseczkami.

Jakie właściwości ma sansewieria? Okazuje się, że jest nie tylko piękną ozdobą

Sansewieria to nie tylko egzotyczna dekoracja, a także kwiat, który ma szereg prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim wężownica świetnie działa jako naturalny oczyszczacz powietrza. Pochłania z naszego domu ksylen oraz trójchloroetylen, które powodują bóle głowy i zmęczenie. Dzięki aparatom szparkowym, zawartym w liściach sansewieria usuwa szkodliwe substancje z powietrza i poprawia jego jakość.

Co zrobić, żeby sansewieria zakwitła? Zastosuj te metody, a kwiat będzie rósł jak szalony

Sansewieria najlepiej czuje się w żyznej glebie. Nie należy wystawiać jej na zimno, a w pomieszczeniu, w którym przebywa, powinno być od 17 do 24 stopni Celsjusza. Sansewieria doskonale będzie się czuła w miejscu z rozproszonym światłem. Zbyt wiele słońca lub cienia nie wpłynie na nią negatywnie, ale może spowolnić jej rozrost. Jeśli kwiat nie kwitnie, powodem może być zbyt częste podlewanie. Sansewierię latem podlewamy raz na tydzień lub dwa. Natomiast zimą dodatkowo je ograniczamy. Wystarczy podlać ją raz na trzy-cztery tygodnie, dopiero gdy ziemia w doniczce wyschnie.

Więcej o: