Jak prać płaszcz z alpaki? Pielęgnacja i pranie. Te zasady sprawią, że będzie ci służyć wiele lat

Jak prać płaszcz z alpaki? Pielęgnacja ubrań z wełny alpaki to zadanie wymagające specjalnej uwagi. Materiał ten jest bardzo delikatny, ale nie ma powodu do większego niepokoju. Wystarczy przestrzegać tych zasad, aby zachować oryginalny wygląd płaszcza na długie lata. Sprawdź, jak prać alpakę?

Jak czyścić płaszcz z wełny alpaki? To ważne pytanie dla każdego, kto chce utrzymać swoją odzież w dobrym stanie. Ubrania wykonane z tego delikatnego materiału wymagają specjalnego traktowania, ale wbrew wszystkiemu nie jest to trudne. Zobacz, czy można prać ubrania z alpaki w pralce i jak o nie prawidłowo dbać, by cieszyły przez wiele sezonów.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać alpakę? Tych czynności bezwzględnie unikaj

Wełna z alpaki jest powszechnie lubiana, ze względu na odporność na zabrudzenia i miły w dotyku materiał. Wymaga jednak specjalnego traktowania. Zastanawiasz się, jak prać wełniany płaszcz, aby go nie zniszczyć? Okazuje się, że można go wrzucić go do pralki, ale pod jednym warunkiem. Program musi być wybrany pod pranie wełny, a używany detergent możliwie jak najbardziej delikatny. Niemniej jednak producenci zalecają pranie ręczne, aby zapewnić najlepszą ochronę i zachować jakość materiału na dłużej.

Płaszcz z alpaki - pielęgnacja. Sprawdź, jak prać płaszcz z alpaki krok po kroku

Aby osiągnąć najlepsze efekty podczas prania płaszcza z wełny alpaki, należ? zastosować te parę kroków. Na początek, dokładnie oczyść płaszcz, wykorzystując szczotkę do ubrań i wyczesując zgodnie z kierunkiem włosia. Jeśli na płaszczu są jakiekolwiek plamy, postaraj się je delikatnie usunąć przed praniem. Następnie, przygotuj wannę i dużą miskę. Wannę napełnij chłodną wodą i dodaj około 30 mililitrów płynu odpowiedniego do prania wełny. Namocz płaszcz i pozostaw go w wodzie na pół godziny. Po tym czasie delikatnie go przepierz, uważając by nie zniszczyć materiału. Na koniec wypłucz kurtkę w misce z letnią wodą.

Płaszcz wiosenny 2023. Czym zastąpić wełnę z alpaki, by wyglądać szykownie?

Płaszcz z alpaki może być trudny w utrzymaniu, na szczęście znamy jego dobry zamiennik. To wełna merino. Materiał z futra owiec merynosowych jest idealnym wyborem na wiosnę, ponieważ jest lekki i chroni przed chłodem, a jednocześnie pozwala skórze oddychać. Wełna merino jest również łatwiejsza w pielęgnacji, gdyż jest odporna na zabrudzenia i zapachy. Można ją łączyć z różnymi stylami ubrań, co pozwoli nam wyglądać szykownie przez cały sezon.

Więcej o: