Jak wybielić ubrania? Wystarczy wsypać do pralki ten produkt. Trik z TikToka robi furorę w sieci

Jak wybielić białe ubrania? Niektóre plamy bywają tak uciążliwe, że trudno poradzić sobie z nimi za pomocą zwykłego prania czy nawet odplamiaczy proponowanych przez producentów. Co robić w takiej sytuacji? Według tej tiktokerki wystarczy sięgnąć po jeden produkt, który każdy znajdzie w swojej kuchni.

Natura powoli zadamawia się w naszych domach na dobre. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystywanie w swoich domowych sposobach przypraw czy naturalnych specyfików zamiast chemicznych detergentów. A efekty? Bywają spektakularne. Białe ubrania, które łatwo ubrudzić, a tradycyjne pranie bardzo często sprawia, że stają się żółte i nieestetyczne. Jak wybielić białe tkaniny? Ta tiktokerka pokazała świetny (i naturalny!) sposób, który pozwoli uporać się z tym problemem w mgnieniu oka. 

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wybielić ubrania? Skuteczny trik z TikToka

Jeśli twoje białe ubrania nie chcą się doprać lub utraciły swój śnieżnobiały kolor, warto wypróbować sposób, który pokazała użytkowniczka TikToka znana jako "zlakarma". Jak to zrobić? Wystarczy, że do bębna pralki wrzucisz odrobinę sody oczyszczonej i włączysz klasyczny program pralki. Produkt ten nie powoduje podrażnień, więc można tak prać również ubrania najmłodszych. Jeśli przeszkadza ci intensywny zapach octu, możesz po praniu włączyć ubrania na samo płukanie z płynem zmiękczającym. 

Soda oczyszczona do prania - właściwości 

Soda oczyszczona wykorzystywana jest w wielu domowych czynnościach. Świetnie nadaje się sprzątania różnych powierzchni - również do prania tkanin. Produkt ten ma zastosowanie na naprawdę wielu płaszczyznach:

  • zmiękcza tkaniny,
  • tworzy pianę,
  • niweluje brzydkie zapachy,
  • zwalcza bakterie i grzyby,
  • wybiela i rozjaśnia.

Ocet na plamy. Jak długo moczyć ubrania w occie? 

Najlepszym octem na wybielenie ubrań jest klasyczny ocet biały, który dostaniemy w każdym markecie za około 10 złotych. Możemy go zaaplikować prosto do pralki bądź zastosować miejscowo, wyłącznie na plamę, której chcemy się pozbyć. W drugim przypadku wcieramy ocet w zabrudzone miejsce i pozostawiamy na około godzinę. Następnie wkładamy tradycyjnie do prania. 

Więcej o: