Ile trwa Wielki Post 2023? Jakie są jego zasady? Każda osoba wierząca powinna o tym wiedzieć

Wielki Post, zasady jego obchodów powinien znać każdy, kto jest osobą wierzącą. Ten szczególny czas już się rozpoczął, a więc warto dowiedzieć się nieco więcej. Jeśli zastanawiasz się, jakie dokładnie zasady panują w tym okresie oraz kiedy kończy się Wielki Post, postaramy się odpowiedzieć.

Okres Wielkiego Postu to bardzo ważny moment dla wszystkich osób wierzących. Nie każdy jednak pamięta zasady jego obchodów oraz inne ważne informacje w tym zakresie. Koniecznie dowiedz się więcej.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kryzys Kościoła. „Przed Wielkanocą oczekuję od nas głębokiej skruchy"

Co to jest post? To wiedze musi mieć każda osoba wierząca

Post to bardzo ważna tradycja w religii chrześcijańskiej. Polega on na dobrowolnym, wstrzymaniu się od spożywania pokarmów. Może polegać na całkowitej wstrzemięźliwości lub od określonego rodzaju jedzenia. 

Wielki Post, ile trwa i kiedy się rozpoczął? W Wielki Post zasady są jasno określone przez Kościół

Wielki Post rozpoczął się w Środę Popielcową i potrwa 40 dni, aż do Wielkanocy. Okres ten został ustanowiony na pamiątkę podróży Chrystusa przez pustynię, podczas której był kuszony przez Szatana. To szczególny czas, podczas którego wierni powinni uczestniczyć w piątkowych nabożeństwach drogi krzyżowej oraz coniedzielnych gorzkich żalach. W Wielki Post wierni powinni pomyśleć o męce Jezusa Chrystusa trochę głębiej. Kiedy jednak zakończy się ten okres?

Funkcjonariusze US Border Partol przy płocie na granicy z Meksykiem. San Diego, 21 listopada 2018 Rosjanie forsują granicę USA z Meksykiem. Wzrost aż o 4560 proc.

Kiedy kończy się Wielki Post? Potrwa aż do Wielkiego Czwartku

Okres Wielkiego Postu trwa aż 40 dni. Kończy się w Wielki Czwartek. W tym roku wypada on 6 kwietnia. Pamiętaj, że w tym czasie każdą osobę wierzącą obowiązuje post jakościowy, ilościowy i ścisły. Zwolnieni są tylko osoby po 60. roku życia, dzieci, osoby chore oraz kobiety w ciąży. Warto więc dokładnie przemyśleć swoją dietę w tym okresie, jeśli jest się osobą wierzącą. 

RMS Titanic opuszczający Southampton 10 kwietnia 1912 r. Chcesz zobaczyć wrak Titanica? Za milion złotych to możliwe

Więcej o: