Jak przycinać trawy ozdobne? Te zabiegi sprawią, że rozplenice i miskanty urosną wysokie i mocne

Trawy ozdobne mogą stanowić zarówno główną ozdobę ogrody, jak i go dopełniać. Warto jednak wiedzieć, jak się nimi zajmować, a przede wszystkim jak je przycinać. Jeśli posiadasz w swoim ogrodzie te rośliny, koniecznie dowiedz się jak dobrze je pielęgnować.

O każdą roślinę w ogrodzie warto odpowiednio zadbać. Trawy ozdobne nie są pod tym względem wyjątkiem. Każdy ogrodnik musi wiedzieć, w jaki sposób je przycinać, aby mogły rosnąć pięknie i bujnie przez długi czas.

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jakie trawy trzeba przycinać? Jeśli masz te gatunki, musisz poświecić im trochę czasu

Nie wszystkie, trawy ozdobne wymagają przycinania. Jednak niektóre gatunki bardzo tego potrzebują. Te, które usychają na zimę, będą wymagały odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu stworzysz miejsce na nowe pędy. Większość traw ozdobnych wymaga takiego zabiegu jednak te, mogą rosnąć i bez tego:

  • Turzyce,
  • Konwalniki,
  • Kosmatki,
  • Kostrzewy.

Jak przycinać trawy ozdobne? To nie takie trudne

Przed rozpoczęciem przycinania zbierz wszystkie w pęczek wszystkie źdźbła. Następnie możesz przejść to pracy. Pamiętaj, aby zostawić trawie co najmniej 10 cm wysokości. Starsze i kępy można przyciąć tak, aby zostało około 20 cm pędów. Dzięki temu zrobisz miejsce na nowe, a trawy ozdobne będą pięknie i bujnie rosnąć oraz cieszyć twoje oczy przez długi czas.

Kiedy przyciąć trawę ozdobną? Ten termin już się zbliża

Zabieg należy przeprowadzić na początku wiosny. Druga połowa marca będzie najlepszym momentem. Pamiętaj jednak, aby wybrać jak najlepszą pogodę na taki zabieg. Wiatr powinien być umiarkowany, a także nie powinien padać deszcz. Dowiedz się również najpierw, czy trawa, którą hodujesz, jest przystosowana od niższych temperatur. Jeśli nie, poczekaj, aż w nocy będą dodatnie temperatury. 

Więcej o: