Wrzuć czosnek do toalety, zanim pójdziesz spać. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze

Właściwości zdrowotne czosnku i jego inne zastosowania poza kuchnią do dziś pozostają przez wielu z nas tajemnicą. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby zdezynfekować swoją toaletę bez użycia chemii i cieszyć się brakiem zanieczyszczeń na dłużej.

Czosnek jest bardzo popularnym warzywem, stosowanym powszechnie w kuchni. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele może zdziałać w kwestii porządków. Jeśli szukasz naturalnego sposobu na utrzymanie czystości w toalecie, musisz poznać ten trik

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Właściwości czosnku. Tego możesz o nim nie wiedziec

Czosnek to nieduże, ale bardzo wartościowe warzywo. Wykazuje właściwości antybakteryjne i  przeciwgrzybiczne, a ponadto, włączony do diety, pomaga w walce z przeziębieniami, grypą oraz wzmacnia odporność. Tylko czy wiedzieliście, że może zastępować także środki czystości?

Jak czyścić toaletę? Wykorzystaj naturalne produkty

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że toaleta jest miejscem najmniej lubianym do czyszczenia w naszych domach. Jest siedliskiem wielu bakterii, wirusów oraz grzybów (w tym także wirusa E. coli), dlatego tak ważne jest, by ją regularnie czyścić i dezynfekować. Jednak możemy temu zaradzić domowym sposobem np. czosnkiem. Wystarczy, że użyjesz jeden lub maksymalnie dwa ząbki czosnku a ten naturalny sposób będzie przeciwdziałać powstawaniu grzybów i zanieczyszczeń.

Czyszczenie toalety czosnkiem. Pozostaw go na noc 

Ząbki czosnku należy obrać, przekroić na pół i wrzucić do toalety jeszcze zanim pójdziemy spać, gdyż w nocy jest znacznie zmniejszona częstotliwość chodzenia do łazienki. Z rana wystarczy spłukać wodę. Taki zabieg powtarzamy ok. 2/3 razy w tygodniu. Pamiętajmy jednak, że na dłuższą metę ten sposób nie zastąpi nam czyszczenia toalety środkami czystości. Spowalnia jedynie proces kumulowania zabrudzeń.

Żółte plamy w toalecie? Ten sposób z czosnkiem też może pomóc

Zagotuj trzy ząbki czosnku i przelej do 2 szklanek. Dodaj do tego torebkę z herbaty. Zaparz miksturę, a po wystygnięciu możesz wlać ją już do sedesu i pozostaw na kilka godzin. Jeśli sposób nie pozbył się w całości żółtych plam, wystarczy powtórzyć zabieg. 

Więcej o: