Jak pozbyć się worków pod oczami? Zacznij stosować te okłady! Od razu zobaczysz różnicę

Worki pod oczami pojawiają się u sporej liczby osób, a przyczyn może być równie dużo. Jednym z najczęstszych powodów pojawiania się worków pod oczami może być nieprzespana noc, jednak to nie wszystko. Poznaj przyczyny powstawania worków pod oczami i zacznij działać!

Okolice oczu są bardzo wrażliwe na procesy starzenia się i czynniki zewnętrzne, dlatego warto wiedzieć jak odpowiednio o nie zadbać. Cienie i worki pod oczami dla wielu osób nie wyglądają estetycznie, dlatego szukają oni sposobów na ich usunięcie. Poznaj metody na worki pod oczami, które mogą cię pozytywnie zaskoczyć.

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka zapytana o "czystki" Miszczaka. Szybko wybrnęła

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Worki pod oczami — skąd się biorą. Przyczyny powstawania worków pod oczami

Worki pod oczami mogą pojawić się nie tylko u starszych osób, ale również u tych młodszych. U osób po 40 roku życia przyczyną powstawania worków pod oczami jest zazwyczaj naturalny proces starzenia się skóry, która wraz z wiekiem traci jędrność. Młode osoby mogą posiadać worki pod oczami, ponieważ zostały przekazane one genetycznie lub dana osoba się nie wyspała. Jednak jakie są jeszcze inne przyczyny powstawania worków pod oczami? Przedstawiamy kilka z nich:

  • Dieta bogata w produkty wysoko przetworzone.
  • Nadmiar kawy i alkoholu.
  • Palenie papierosów.
  • Zbyt mała ilość pitej wody w ciągu dnia.
  • Zmęczenie organizmu.

Jak pozbyć się worków pod oczami? O tym musisz pamiętać

Odpowiedni styl życia to główna zasada, która pomoże w pozbyciu się worków pod oczami. Jeśli zaczniesz się wysypiać, możesz zauważyć zmianę wyglądu swojej twarzy — będzie mniej opuchnięta. Jak pozbyć się worków pod oczami?

  • Pij minimum 2 litry wody dziennie.
  • Wieczorem zadbaj o demakijaż i oczyszczenie twarzy.
  • Zacznij stawiać na aktywność fizyczną.

Domowe sposoby na worki pod oczami. Te okłady pomogą

Na worki pod oczami mogą również świetnie zadziałać domowe sposoby, a jednym z najpopularniejszych jest okład z ogórka. Świeżego ogórka pokrój na plasterki i połóż na oczach. Dzięki właściwościom nawilżającym i detaksującym warzywo zredukuje obrzęk i dobrze wpłynie na cerę. Na obrzęk oczu świetnie działa również kompres z kostek lodu. Niska temperatura obkurczy naczynia krwionośne i zmniejszy opuchliznę. 

Więcej o: