Odnaleźli swoją córkę po 51 latach. Sprawa zaginięcia Mellisy H. wydawała się nie do rozwiązania

Rodzina potrzebowała ponad pół wieku, aby znowu wspólnie usiąść i pooglądać stare zdjęcia w albumie. Historia porwanej dziewczynki z USA wzbudzała zainteresowanie wielu osób. Kobieta była jeszcze małym dzieckiem, gdy opiekunka postanowiła ją porwać.

Melissa Highsmith urodzona w 1970 roku mieszkała ze swoją matką Altą w Fort Worth w stanie Teksas. Alta rozstała się ze swoim partnerem i musiała radzić sobie sama. Poszukiwania pracy nie były łatwe, jednak w końcu się udało. Kobieta znalazła pracę jako kelnerka, ale nie miała z kim zostawić swoje malutkiej córeczki. Alta postanowiła więc zatrudnić opiekunkę i wystawiła ogłoszenie w lokalnej gazecie. Jak się okazuje, tak właśnie rozpoczął się koszmar matki małej Melissy. 

Zobacz wideo Kryminalne (i tragiczne) historie, które natchnęły reżyserów [Popkultura]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Porwanie Melissy Highsmith. Jak do tego doszło?

Po zamieszczeniu ogłoszenia w lokalnej gazecie przez matkę Altę ta nie musiała długo czekać na telefon w sprawie pracy. Kobieta bez wahania zatrudniła opiekunkę, nawet się z nią nie widząc. Niestety nie miała już czasu na spotkania rekrutacyjne, ponieważ musiała zarabiać pieniądze, aby utrzymać siebie i córkę. Jak możemy wyczytać na viva.pl 23 sierpnia 1971 roku opiekunka miała odebrać dziecko od sąsiadki Alty. To właśnie tego dnia kobieta ostatni raz widziała swoją córkę.

Poszukiwania Melissy Highsmith. Krok ojca zaginionej wniósł wiele do sprawy

Od porwania momentu porwania malutkiej Melissy matka i rodzina starała się szukać dziecka, nie tracąc nadziei. Przełom nastąpił we wrześniu 2022 roku, kiedy to z rodziną skontaktowało się Narodowe Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych. Rodzina otrzymała informację, że prawdopodobnie widziano ich córkę w Charleston w Karolinie Południowej, niestety nie było to prawdą. Jednak ta sytuacja ponownie wzbudziła w rodzinie chęć aktywnego poszukiwania Melissy. Ojciec zaginionej postanowił wykonać test DNA, który okazał się kluczem do rozwiązania tej strasznej historii.

 

Rodzinna tragedia rozwiązana po 51 latach. Odnalezienie Melissy Highsmith

Coraz częściej można spotkać się z sytuacją, kiedy to ludzie chcą poznać swoje drzewo genealogiczne. Wraz z rozwojem technologii i medycyny jest to współcześnie możliwe i bardzo łatwe. Testy DNA cieszą się popularnością i jak się okazuje, mogą być kluczem do rozwiązania wielu spraw. W 2022 roku ojciec Melissy wykonał test DNA 23andMe, którego wynik wykazał, że mężczyzna jest blisko spokrewniony z trójką ludzi, których nie znał. W taki sposób odkryto, że niejaka Melanie Walden może być tak naprawdę Melissą. Kobieta wykonała testy DNA, z których wynikało, że Jeffrie Highsmith jest jej ojcem. 27 listopada 2022 roku rodzina poinformowała, że Melissa została odnaleziona. Musiało minąć aż 51 lat, aby znów rodzina Highsmith mogła spotkać się z zaginioną niegdyś córką.

Więcej o: