Te fryzury odejmą ci optycznie nawet kilka kilogramów! Poznaj topowe fryzury wyszczuplające twarz

Potrzebujesz zmiany? Szukasz fryzury, która odmłodzi i wyszczupli optycznie twoją ci twarz? Poznaj fryzury z grzywką na boki, które świetnie dopasują się do twojej twarzy. Włosy to atut każdego z nas, dzięki nim możemy wyglądać naprawdę zjawiskowo, dlatego warto wiedzieć, jak optycznie podkreślić rysy twarzy.

Ćwiczysz na siłowni, masz dość restrykcyjną dietę, a mimo to szukasz sposobu na wyszczuplenie twarzy? Rezultaty wysiłku fizycznego będą widoczne po pewnym czasie, ale jeśli marzysz o natychmiastowym efekcie, możesz wypróbować fryzury wyszczuplające twarz. Odpowiednie dopasowanie cięcia może zupełnie odmienić twój look!

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Fryzury wyszczuplające twarz. Te uczesania musisz wypróbować

By twoja twarzy wyglądała szczuplej, nie musisz od razu biegać 10 km dziennie. Jeśli idziesz na ważne spotkanie i chcesz odrobinę wyszczuplić twarz, ułóż włosy w ten sposób. Przykładowe fryzury wyszczuplające twarz to m.in.: 

  • Short bob: ta fryzura nada się świetnie dla osób z prostymi włosami. Takie cięcie optycznie wysmukli twarz, więc jeśli masz możliwość umówienia się do fryzjera, nie wahaj się!
  • Asymetryczny przedziałek: jeśli przedziałek włosów przesuniesz odrobinę w lewo lub w prawo, możesz sprawić, że twarz będzie wizualnie szczuplejsza. Przedziałek na środku głowy podkreśla jej krągłość.
  • Fale i loki: jeśli chcesz wydłużyć rysy twarzy, sprawiając przy tym, aby wyglądała ona szczuplej, warto wykonać sobie fale lub loki na włosach. 
 

Fryzury z grzywką na bok — popularne rozwiązanie wśród kobiet

Fryzury z grzywką na bok są bardzo popularne, ponieważ pozwalają wysmuklić rysy oraz pasują one do praktycznie każdego typu twarzy. Najczęściej wybieraną fryzurą tego typu jest bob z grzywką na bok. Najlepiej będzie on wyglądał u osób z okrągłą twarzą. Curtains bangs natomiast to fryzura, w której grzywka znajduje się na każdym boku twarzy, dzięki czemu wyszczupla i podkreśla kości policzkowe.

 

Dopasowanie fryzury do twarzy — jak to zrobić?

Dopasowanie fryzury do twarzy jest bardzo ważne. Jakie fryzury do kształtu twarzy wybrać? Oto mały poradnik:

  • Kształt kwadratowy: asymetryczna grzywka, wycieniowane włosy przy twarzy.
  • Kształt trójkątny: włosy średniej długości, postrzępione i wycieniowane fryzury.
  • Kształt owalny: pixie cut, długie włosy, asymetryczna grzywka.
Więcej o: