Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy? Płukanka z tej herbaty może zdziałać prawdziwe cuda

Masz problem z przetłuszczającymi się włosami? Nie chcesz myć codziennie włosów? Jeśli odpowiedź na oba te pytania brzmi "tak", przedstawiamy domowe sposoby na tłuste pasma. Te triki nie tylko ułatwiają życie, ale także dbają o dobro planety.

Piękne, zdrowe i zadbane włosy to ogromny atut. Wiele osób spędza godziny przed lustrem w łazience, aby pasma wyglądały zjawisko przez cały dzień. Niestety często dochodzi do sytuacji, gdy mimo naszych kilkugodzinnych starań one i tak wyglądają, jakbyśmy zapomnieli o higienie. Nieestetyczne strączki włosów, przetłuszczone pasma u nasady — jeśli jest to dla ciebie znajome, poznaj metody, które pomogą ci w walce z przetłuszczającymi się włosami.

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała się w nowej grzywce

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego włosy się przetłuszczają? To może być przyczyną

Problem przetłuszczających się włosów dotyka wiele osób, dlatego warto na początek poznać przyczynę. Włosy przetłuszczają się, gdy gruczoły łojowe są zbyt aktywne, a produkowany przez nie łój pokrywa włosy nieestetyczną warstwą. Jeśli włosy zaczynają się przetłuszczać tym, co należy zrobić, jest zahamowanie wzmożonej pracy gruczołów łojowych. 

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Ten produkt możesz mieć w kuchni

Jednym ze sposobów na przetłuszczające się włosy jest ocet jabłkowy. To właśnie ten produkt potrafi ograniczyć produkcję sebum na skórze głowy. Ocet jabłkowy na włosy możesz stosować w postaci wcierki. 1/4 szklanki octu połącz z 500 ml wody i wymieszaj. Powstały roztwór wcieraj w skórę głowy przez kilka minut, a następnie zmyj letnią wodą.

Pokrzywa -  właściwości. Płukanka z tej rośliny pomoże na przetłuszczające się włosy

Jeśli twoje włosy stale się przetłuszczają, warto wykonać na nie płukankę z pokrzywy, która potrafi zdziałać cuda. Pokrzywa ma wiele właściwości dobroczynnych — przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów, jak i działa również przeciwłupieżowo. Jak przygotować płukankę do włosów z pokrzywy? 8 torebek herbaty z pokrzywy zaparz w litrze wody i odczekaj, aż wystygnie. Po umyciu włosów szamponem spłucz skórę głowy naparem z pokrzywy.

Więcej o: