Jak wyglądać luksusowo i nie wydać na to fortuny? Dyskretny styl Old Money podbija social media!

Jak wyglądać elegancko i luksusowo za niewielkie pieniądze? Styl "Old Money" to nowy ulubieniec milenialsów i pokolenia Z, według którego każdy może prezentować się jak student prestiżowej brytyjskiej uczelni bez konieczności posiadania ciuchów projektu słynnych domów mody. Na czym polega jego fenomen? Sekret tkwi w detalach.

Każdy, kto śledzi media społecznościowe, spotkał się zapewne z filmikami czy zdjęciami z hasztagiem określającym styl "Old Money". Tylko co to właściwie oznacza? Eksperci określają jego definicję jako sposób tworzenia stylizacji opartych  na ponadczasowej klasyce, który pozwala na niekonwencjonalne rozwiązania stylizacyjne, podobne do tych, które oglądamy w serialach Plotkara czy Bridgertonowie. No dobrze, tylko jak przełożyć teorię na praktykę? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części tekstu. 

Zobacz wideo Wersow o swojej garderobie. "Wyglądałam w nich fatalnie"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Old Money - na czym polega styl, który podbił social media? 

Styl "Old Money" to bez wątpienia totalny hit sezonu. TikTok i Instagram aż  pękają w szwach od zdjęć i filmików, które zachwycają użytkowników swoją estetyką i wyrafinowaniem.  Sama nazwa tego trendu pochodzi języka angielskiego i oznacza w dosłownym tłumaczeniu ,,stare pieniądze''. W ten sposób odnosi się do pieniędzy przekazywanych z pokolenia na pokolenie, czyli np. oszczędności po dziadkach - eksperci twierdzą bowiem, że "Old Money" czerpie inspiracje z wyglądu dawnych dla elit i bogaczy. Myk polega jednak na tym, że dziś wcale nie musimy pływać w pieniądzach, by podchwycić tego typu lifestyle. Wystarczy tylko wiedzieć, jak dobrze wykorzystać ubrania, które mamy już w swoich szafach

 

* Co za dywersja! Partyzanci ośmieszyli białoruską obronę. 372. dzień wojny w Ukrainie

Stylizacje w stylu Old Money? Wskazówki od TikTokerki 

Styl Old Money to czysta elegancja, nawiązanie do sportów uprawianych niegdyś głównie przez elity, czyli tenisa, jeździectwa czy polo. Teoretycznie więc moglibyśmy założyć, że "przeciętny Kowalski" nie ma czego szukać w tego typu trendach. I tu rodzi się niespodzianka. TikTokerka antoniahigham wyjaśniła w jednym z filmików, że aby wyglądać jak brytyjski arystokrata, wystarczy stosować się do trzech zasad stylizacyjnych: 

  • Wybieraj białe sukienki.
  • Minimalistyczne akcesoria są mile widziane, takie jak np. apaszki.
  • Neutralne kolory ubrań wyglądają elegancko i bogato

Sposób na worki pod oczami Nie wyrzucaj jej do śmieci! Tylko połóż na powieki. Efekt cię zaskoczy

Old Money - ubrania. Korzystaj z zasobów sieciówek 

Jeśli chcesz zacząć ubierać się w stylu Old Money, pamiętaj, że możesz korzystać z ubrań, które oferują sieciówki. W tym aspekcie dominować będą  eleganckie koszule, sweterki, golfy czy małe torebki. Poza tym zawsze możemy zrobić mały remanent szaf naszych babć czy mam - nawet nie wiecie, jakie perełki z przeszłości leżą na dnie! 

 
Więcej o: