Jak wydobyć naturalny skręt z włosa? Pielęgnacyjne triki na uzyskanie loków, bez użycia ciepła

Zastanawiasz się, czy istnieją sposoby na wydobycie naturalnych loków bez użycia ciepła? Oczywiście, że tak. Nie zawsze konieczna jest wizyta u fryzjera czy użycie lokówki! Poznaj najlepsze domowe sposoby na naturalny skręt włosów i dowiedz się o świadomej pielęgnacji stosowanej przez włosomaniaczki.

Marzysz o pięknych lokach, ale nie chcesz codziennie używać lokówki i niszczyć włosów? Jeśli tak, mamy na to radę! Naturalny skręt włosa można uzyskać dzięki domowym sposobom, które potrafią zdziałać cuda. Jak wydobyć skręt z włosów? Oto nasze propozycje.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wydobyć skręt z włosów? Kiedy jest to możliwe?

Podejrzewasz, że twoje włosy mogą mieć skłonność do kręcenia się? Jest to jak najbardziej możliwe, że wcale nie posiadasz prostych włosów, a kręcone. Istnieją sposoby na sprawdzenie, czy pasma mają skłonność do loków. Gdy zauważysz, że twoje włosy po ich rozczesaniu puszą się i są bardzo suche, może to oznaczać, że są skłonne do skrętu. Jeśli po myciu lub po przebywaniu w wilgotnych warunkach widzisz, że włosy automatycznie się falują, to również może być znak, że mają one predyspozycje do kręcenia.

Olejowanie włosów i wydobywanie naturalnego skrętu z kosmyków

Skłonność włosów do skrętu możesz sprawdzić za pomocą bawełnianej koszulki. Metoda ta, to koszulkowanie włosów, a potocznie mówi się na nią plopping. Na czym polega plopping?  Sposób ten pozwala ujarzmić kręcone kosmyki włosów, jak i sprawi, że zobaczysz, czy chcą się one w ogóle kręcić. Co ważne w tej metodzie nie używamy ciepła, więc włosy nie są narażona na zniszczenie. Po umyciu włosów nałóż na nie odżywkę bez spłukiwania lub olejek. Głowę pochyl do dołu i zacznij ugniatać pasma. Na łóżku rozłóż koszulkę tak, aby rękawy były bliżej ciebie. Czubek głowy połóż na ręczniku i owiń nim włosy. Tak przygotowany turban, zostaw na włosach na około 30 minut. Po tym czasie daj włosom naturalnie wyschnąć lub wysusz je suszarką.

 

Świadoma pielęgnacja włosów. Rób to od czasu do czasu

Chcąc wydobyć skręt, warto czasami stosować olejowanie włosów. Na suche włosy przed myciem, nałóż olej na kilka godzin lub na całą noc. Po tym czasie zmyj olej i umyj włosy szamponem. Taki zabieg podkreśli skręt i sprawi, że włosy nie tylko zaczną się kręcić, ale będą też odżywione i lśniące.

Więcej o: