Jak pozbyć się szczurów? Ten zapach, choć przyjemny dla ludzi, błyskawicznie przepędzi szkodniki

Zastanawiasz się jak pozbyć się szczurów z domu lub piwnicy? Wiele osób sięga od razu po trutkę na szczury, jednak jak się okazuje, nie trzeba podejmować takich kroków. Poznaj domowe, humanitarne sposoby na szczury, które nic nie kosztują!

Szczury w domu to dość uciążliwy problem, który należy jak najszybciej rozwiązać. Posiadanie niechcianych gryzoni w domu może być niebezpieczne i doprowadzać do wielu szkód. Resztki jedzenia pozostawiane np. na zewnątrz blatu w kuchni, mogą sprawiać, że szczury z chęcią zadomowią się w twoim otoczeniu. Jak pozbyć się szczurów? Poznaj humanitarne sposoby. 

Zobacz wideo 'Bramę do piekła' przypadkiem stworzyli naukowcy z ZSRR

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się szczurów z domu? Te zapachy w mig je przegonią

Są takie zapachy, których szczury nienawidzą. Te z pozoru zwyczajne przyprawy sprawią, że szczury nie zbliżą się więcej do twojej posesji! Jedną z takich przypraw jest pieprz, który jak się okazuje działa dość drażniąco na szczury. W miejscach, w których są szczury lub mogłyby się pojawić, rozsyp go w niewielkich ilościach. Jeśli nie masz akurat zwykłego pieprzu, dobrze sprawdzi się również pieprz cayenne, goździki czy mięta pieprzowa. Gdy szkodniki poczują tak intensywne zapachy, uciekną lada moment! Drugim wyjściem jest użycie folii aluminiowej. W momencie, gdy gryzoń nadepnie na folię, jej dźwięk sprawi, że ten przestraszy się i szybko ucieknie do swojego naturalnego środowiska. Jest też zapach cytryny, która, choć lubiana przez ludzi, błyskawicznie je przegoni, jeśli zostawisz nawet niewielką jej część.

Humanitarne sposoby na szczury. Te dźwięki je wypędzą

Szczury nie lubią głośnych i nieznanych im dźwięków, dlatego, jeśli chcesz się ich pozbyć w humanitarny sposób, warto również rozważyć tę opcję — odstraszacze na szczury. Takie urządzenie możesz zakupić w sklepach ogrodniczych, jak i na internecie. Odstraszacze na szczury emitują ultradźwięki, które nie są słyszalne dla ludzi. Uważaj, jednak jeśli masz w domu pupila. Dźwięki mogą wyrządzić mu krzywdę.

Więcej o: