Przygotuj balkon na wiosnę. Dzięki temu komary nie będą latać koło nosa i wpadać do herbaty

Meble balkonowe i inne akcesoria sprawiają, że przestrzeń staje się przytulna. O czym jeszcze warto pamiętać podczas przygotowywania balkonu na wiosnę? Wyjaśniamy, czego nie powinno na nim zabraknąć, aby stał się doskonałym miejscem do relaksu i spotkań z bliskimi.

Zbliża się wiosna, więc to najlepszy moment, aby pomyśleć o aranżacji balkonu. Oprócz praktycznych rzeczy takich jak siatka dla kota czy też moskitiera można zastanowić się nad meblami lub kolorowymi doniczkami. Dowiedz się, jak możesz zaaranżować balkon. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Moskitiera na drzwi balkonowe i siatka na balkon dla kota. Jak przygotować balkon na wiosnę?

Jeśli nie chcesz, aby podczas śniadania na balkonie muchy latały ci koło nosa, warto zamontować moskitierę. Dzięki temu brzydzące owady już nigdy nie wpadną do kubka z herbatą, a my będziemy mogli delektować się słońcem i świeżym powietrzem bez odganiana komarów od naszej twarzy. Co więcej, możesz też spokojnie wyjść na balkon razem ze swoim mruczkiem. Wystarczy, że razem z moskitierą zamontujesz siatkę dla kota. Dzięki temu zwierzak będzie mógł bezpiecznie chodzić nawet, bo balustradach, a my nie będziemy się obawiać, że goniąc za gołębiem, wyskoczy na zewnątrz i zrobi sobie krzywdę. 

Meble balkonowe to ważna część aranżacji. Postaw na nowoczesne elementy

Meble to ważny element aranżacji balkonu. Dzięki niemu przestrzeń stanie się przytulna. W sklepach meblowych i ogrodniczych znajdziesz wiele krzeseł, stołów i kanap w najrozmaitszych stylach m.in. boho, rustykalnym, czy też klasycznym. Zadbanie o przestrzeń na balkonie sprawi, że będzie doskonałym miejscem do spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Balustrady balkonowe i barierki balkonowe. Czy można coś z nimi zrobić?

Balustrady też możesz ozdobić! Najlepiej sprawdzą się rośliny doniczkowe, które pięknie prezentują się na balkonie. Możesz wybrać wiele rodzajów doniczek, ale także kolorów. Jeśli jednak nie lubisz kwiatów i nie masz ochoty się nimi zajmować, rozważ inne dodatki. Możesz na przykład ozdobić balustrady światełkami lub sztucznymi roślinami. Takie dodatki na pewno pięknie dopełnią aranżację balkonu. 

Więcej o: