Jak zawiązać krawat w kilka sekund? Wystarczą proste triki z TikToka! Elegancki wygląd gwarantowany

Jak zawiązać krawat? To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn w każdym wieku, a i wśród kobiet dodatek ten cieszy się większym zainteresowaniem. Choć czynność wiązania krawatu może wydawać się czymś skomplikowanym, dobra instrukcja krok po kroku może ułatwić to zadanie. Z pomocą przychodzi tu TikTok.

Krawat to elegancki dodatek do odzieży, który stanowi doskonałe uzupełnienie strojów formalnych i nie tylko. W zależności od wzoru i materiału krawat można również z powodzeniem nosić na co dzień. Najpopularniejszym sposobem wiązania krawatu jest węzeł windsorski. Jest on dość prostu, choć nawet i on może sprawić problem, jeśli nie wiesz dokładnie, co należy zrobić. Na szczęście po znalezieniu dobrej instrukcji pozostaje jedynie nabrać wprawy.

Zobacz wideo Najszybszy sposób na zawiązanie krawata. Zdziwisz się, kiedy zobaczysz, jakie to proste!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak zawiązać krawat w tempie błyskawicznym? Ten filmik na TikToku to prawdziwy hit

Użytkownik chrisgarage78 prowadzi na TikToku profilu z różnego rodzaju poradami. Wśród nagrań znalazł się także poradnik, jak zawiązać krawat w zaledwie kilka sekund. Co ciekawe, metoda ta polega na wiązaniu krawata na ręce, a nie na szyi. Krawat należy szerszą stroną ułożyć na przedramieniu tak, aby jego koniec dotykał zgięcia ramienia. Następnie rękę owijamy cieńszą stroną dwukrotnie. Pasek znajdujący się niżej przeciągamy pod paskiem wyżej i zaciągamy pętle na krawacie. Metoda jest tak szybka, że filmik warto obejrzeć kilkukrotnie.

Jak zawiązać krawat krok po kroku? Węzeł windsorski metodą tradycyjną

Jeśli metoda wiązania krawatu na ręce ci nie wychodzi lub po prostu wolisz bardziej tradycyjne rozwiązania, powinna ci się spodobać instrukcja nagrana przez użytkownika tieclub007. W pierwszej kolejności krawat należy zawiesić na szyi i go skrzyżować, zwracając uwagę, aby węższy koniec znalazł się na wysokości piersi. Materiał łapiemy w miejscu skrzyżowania, a następnie szerszy koniec przekładamy nad naszą ręką na drugą stronę i owijamy od góry wokół materiału przy szyi. Tę samą końcówkę przekładamy jeszcze raz na drugą stronę, tworząc pętlę, przez którą przeciągamy szeroki koniec krawata. Na koniec zaciągamy pętle.

Pamiętaj, żeby nie zrażać się, jeśli twój węzeł nie będzie idealny za pierwszym razem. Jak zostało to już wspomniane, wiązanie krawata wymaga wprawy tak jak większość czynności. Po kilku próbach będziesz w stanie udzielać porad swoim znajomym.

Więcej o: