Mężczyzna uratował przymarznięte do lodu kocięta. Aż ciężko uwierzyć, co okazało się pomocne

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak Kanadyjczyk ratuje przymarznięte do lodu kocięta. To, w jaki sposób mężczyzna uratował życie zwierzakom, może zaskoczyć. Szybko został okrzyknięty w sieci bohaterem. Internauci nie szczędzą mu komplementów.

Zwierzęta potrafią dać człowiekowi bezgraniczną miłość, niestety niektórzy nie potrafią tego dostrzec i nie dbają o sterylizację kotek, a gdy nie wiedzą, co zrobić z nowo narodzonymi kotkami, wyrzucają je na ulice. Tak też stało z trzema kociakami z Kanady. Na szczęście na drodze kociaków pojawił się pewien mężczyzna. Akcja ratunkowa przymarzniętych do lodu kotków przebiegła w niecodzienny sposób.

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nietypowa akcja ratunkowa w Kanadzie. Ten mężczyzna stał się bohaterem

Pomimo tego, że od zdarzenia minęło już trochę czasu, Kendall Diwisch nadal jest wspominany w sieci, jako bohater. Mężczyzna na swoim koncie na Facebooku zamieścił filmik i zdjęcia wraz z opisem tego, co mu się przydarzyło. Mężczyzna otrzymał ogromny szacunek, a jego post polubiło ponad 9 tysięcy osób. Kendall wracał z pracy, a na drodze zauważył trzy kotki, które się nie ruszają mimo obecności dużego samochodu. Mężczyzna postanowił podejść i sprawdzić, czy wszystko w porządku. Jak się okazało, dwa z trzech kotów przymarzło do lodu. Na szczęście Dewisch miał w samochodzie jeszcze trochę kawy z pracy i postanowił użyć jej do roztopienia lodu przy kończynach zwierząt. Finalnie wszystko się udało, a kotki zostały uratowane.

Dziękujemy, że je uratowałeś. Jesteś aniołem stróżem kociaków.
Dziękuje za bycie tak dobrym człowiekiem. 
Jesteś bohaterem, dziękuje, że im pomogłeś.

-czytamy w poście Kendalla na Facebooku

Kendall Dewisch bohaterem zwierząt. Ten dzień z pewnością zapamięta na długo

Swoim czynem Kendall pokazał dobrą duszę i to, że kocha zwierzęta. Takie sytuacje uczą jednak, że finał mógł być tragiczny i nie wolno pozostawiać kociąt na pastę losu. Nawet jeśli zdarzy się, że kotka zajdzie w ciąże, weterynarz nie odmówi aborcji we wczesnym stadium, ponieważ każdy poród zagraża życiu dorosłej kotki. Obowiązkowy jest też zabieg sterylizacji ze względu na to, że ilość bezdomnych kotów jest ogromna i stale rośnie. Można też zdecydować się oddać zwierzaki do schroniska, choć te często są przepełnione. Po wcześniejszej rozmowie i upewnieniu się, że kociętom nic nie grozi, można je też dać w opiekę bliskim, ale nie wcześniej niż przed trzecim miesiącem życia. Kotki, które znalazł Dewisch wróciły z nim do domu, gdzie otrzymały opiekę. Kendall szukał bezpiecznego kąta dla kotków, które finalnie udało się znaleźć po takim rozgłosie sytuacji. Dał też znać w mediach społecznościowych, że kocięta są całe i zdrowe. 

Więcej o: