Te najpiękniejsze wsie w Polsce warto znać. Miejsca pełne zabytków, idealne na weekendowy wypoczynek

Pogoda robi się coraz bardziej wiosenna, a to oznacza, że powoli można zacząć planować weekendowe wycieczki. Wyprawa na wieś, to dobry pomysł. W takich miejscach zaczerpniesz świeżego powietrza i odpoczniesz. Które polskie wsie warto odwiedzić?

W polskich dużych miastach możemy podziwiać niesamowite wieżowce i bogatą infrastrukturę. Natomiast na polskich wsiach możemy odpocząć, zachwycając się czystym powietrzem i niezwykłymi widokami, które przedstawiają naturę. Wiele osób zastanawia się gdzie wyjechać na weekend, kiedy nadchodzi długi weekend, a pogoda dopisuje. Jeśli chcesz się zrelaksować i odpocząć, wyjazd do jednej z tych miejscowości na pewno ci to umożliwi. Oto lista polskich wsi, które warto odwiedzić. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpiękniejsze polskie wsie, bogate w nietypowe atrakcje

Polskie wsie charakteryzują się różnorodnością. Jeśli szukasz miejsca, które pozwoli ci odpocząć za wsze czasy, warto wybrać się do Zalipia. Ta miejscowość w województwie małopolskim ma każdego roku sporą liczbę odwiedzających, którzy pragną się zrelaksować przez kilka dni. W Zalipiu charakterystyczne są kolorowe domy z ręcznie malowanymi wzorami na ścianach. Zalipie to spokojna miejscowość, która oferuje również miejsca do zwiedzania, takie jak np. kościół pw. św. Zygmunta z 1642 roku. Pozostając w województwie małopolskim, warto również tutaj odwiedzić wieś Lanckorona. To właśnie ta miejscowość słynie z drewnianych domów, które są poniekąd wizytówką wsi. W Lanckoronie są również ruiny zamku wybudowanego za czasów panowania Kazimierza Wielkiego. 

 
 

Rzucewo: nadmorska miejscowość ma się czym pochwalić

Rzucewo to wieś w województwie pomorskim, która leży tuż przy pięknym polskim morzu, a dodatkowo wokół znajduje się wiele lasów. Dzięki takiemu położeniu relaks na pewno będzie udany wśród cudownej natury. Wieś ma własne molo, na które warto się wybrać i pospacerować. Będąc w Rzucewie do listy zwiedzania warto dopisać Klif Rzucewski oraz m.in. dawny pałac, w którym aktualnie mieści się hotel. Co ciekawe Rzucewo położone jest na Kaszubach, więc możliwe, że podczas wizyty usłyszysz gwarę kaszubską, co będzie z pewnością ciekawym przeżyciem. Wieś przyciąga do siebie turystów, którzy potrzebują relaksu połączonego z aktywnym zwiedzaniem i odkrywaniem nowej historii

 
Więcej o: