Przed wakacjami ma zakończyć się budowa nowej plaży. Miłośników Bałtyku czeka miła niespodzianka

Morze Bałtyckie od lat przyciąga wielu turystów. Bywa i tak, że w sezonie letnim na najpopularniejszych plażach z trudne udaje się znaleźć wolny skrawek piasku. Na szczęście już niebawem nad Bałtykiem pojawi się nowa lokalizacja, na której będzie można rozłożyć koc i delektować się widokiem.

Choć do wakacji zostało jeszcze kilka miejscy, to wiele osób już teraz planuje, gdzie uda się na letni wypoczynek. Nadmorskich miejscowości w Polsce nie brakuje, a każda z nich przyciąga do siebie turystów innymi atrakcjami. Jednak największą z nich jest oczywiście Morze Bałtyckie. Okazuje się, że niebawem zostanie otwarta nad nim nowa plaża. Gdzie trzeba się udać, aby móc się na niej wylegiwać? Wyjaśniamy! 

Zobacz wideo Niechlubny rekord Bałtyku. Ma największe martwe strefy na świecie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Plaża nad Bałtykiem zostanie poszerzona. W te wakacje turyści będą mile zaskoczeni

Już w połowie maja ruszą prace nad poszerzeniem plaży w Rewie w województwie pomorskim. Jak możemy wyczytać na stronie gorzow.tvp.pl plaża będzie poszerzana w ramach prac na torze podejściowym do portu gdańskiego. Roboty mają zakończyć się jeszcze przed wakacjami, tak, aby wszystko było gotowe przed przyjazdem turystów. Samo poszerzenie plaży będzie wykonywane między 1 a 15 czerwca, a wcześniej będą prowadzone prace przygotowawcze na odcinku Cypla Rewskiego do mola. Rzeczniczka urzędu morskiego w Gdyni, Magdalena Kierzkowska przekazała, że powstać ma również całkiem nowa plaża w kierunku Rezerwatu Beka. 

Poszerzenie plaży w Rewie. Taka decyzja zapadła nie bez powodu

Refulacja, czyli poszerzanie plaży to proces czasochłonny, jednak bardzo istotny. Prac takich nie podejmuje się z dnia na dzień, a są one wynikiem badań i analiz. Poszerzenie plaż wykonuje się m.in. po to, aby oczywiście zwiększyć miejsce dla turystów, jednak to nie wszystko. Refulacja jest również ochroną przed sztormami oraz w ten sposób zwiększa się ochronę brzegu. Szeroka plaża sprawia, że fale odbijają się od brzegu, bez narażania na zniszczenia obecnej nieopodal infrastruktury.

Więcej o: