Mieszkała w nim 102 lata. Teraz jej dom jest wart prawie 850 razy więcej niż w dniu zakupu

Brytyjka z okazji swoich 104. urodzin postanowiła sprzedać dom, który jej rodzina zamieszkiwała przez ponad wiek. Jak się okazuje, wartość domu wzrosła niemal 850 razy od dnia, w którym jej rodzice zakupili go w 1921 roku. Ile trzeba za niego zapłacić?

Emerytka, która mieszka w tym samym domu od ponad 100 lat, wystawiła go na sprzedaż. 104-letnia Nancy Gifford urodziła się tuż po I wojnie światowej i mieszka w posiadłości w wiosce Street w hrabstwie Somerset w Wielkiej Brytanii od 102 lat, gdzie jej rodzina kupiła dom za 200 funtów — równowartość zaledwie 10 000 funtów dzisiaj (52 960 złotych).

Zobacz wideo Pomaska: Mechanizm dla ludzi, których nie stać na mieszkanie, to nasz priorytet

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Historia Nancy Gifford i jej domu rodzinnego. Przetrwał dwie wojny i wciąż stoi

Rodzina Nancy Gifford kupiła dom w 1921 roku, płacąc za niego 200 funtów, od tamtej pory kobieta mieszkała w nim przez 102 lata. Posiadłość została wybudowana w 1882 roku i na początku miała zewnętrzną toaletę, blaszaną wannę i zewnętrzną studnię, która była wspólna dla całej ulicy. Patrząc na zdjęcia domu pani Gifford, można zobaczyć oryginalny mur ogrodowy i zmieniające się przez ponad wiek otoczenie.

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia 104-latka opuszcza dom i przenosi się do domu opieki w Glastonbury. Jednak całe życie była związana z miejscowością, w której mieszkała. Chodziła tu do szkoły, a w połowie lat 30. ubiegłego wieku poznała podczas spaceru swojego zmarłego już męża Berta.

Piękna historia ponad wiekowej nieruchomości. Każdy dom ma swoje wspomnienia

79-letni John, jedno z dwojga dzieci pani Gifford, który nadal mieszka w domu z mamą, wspomina w rozmowie z BBC:

Kiedy byłem dzieckiem, było tak wiele uroczych rodzin mieszkających wzdłuż drogi i wszyscy się znaliśmy. Czasy, które spędziliśmy jako dzieci, były fantastyczne, chodziliśmy po polach, przeskakiwaliśmy rowy, zakładaliśmy gniazda ptaków i pływaliśmy w rzekach, tak wielu rzeczy dzieci nie robią w dzisiejszych czasach. Wszyscy byliśmy biedni, ale wszyscy byliśmy szczęśliwi

Jack Bartram, kierownik Holland and Odam in Street, mówił, że kupno i sprzedaż domów jest dla nich normalną pracą, jednak raz na jakiś czas można natknąć się na piękną historię. Tak też było tym razem, ponieważ niewiele osób dożywa 104 lat i mieszka w tym samym domu przez 102 z nich. Dom został wyceniony na 169 950 funtów, czyli 900 063,55 złotych.

Więcej o: