Mieszkała w nim 102 lata. Teraz jej dom jest wart prawie 850 razy więcej niż w dniu zakupu

Brytyjka z okazji swoich 104. urodzin postanowiła sprzedać dom, który jej rodzina zamieszkiwała przez ponad wiek. Jak się okazuje, wartość domu wzrosła niemal 850 razy od dnia, w którym jej rodzice zakupili go w 1921 roku. Ile trzeba za niego zapłacić?

Emerytka, która mieszka w tym samym domu od ponad 100 lat, wystawiła go na sprzedaż. 104-letnia Nancy Gifford urodziła się tuż po I wojnie światowej i mieszka w posiadłości w wiosce Street w hrabstwie Somerset w Wielkiej Brytanii od 102 lat, gdzie jej rodzina kupiła dom za 200 funtów — równowartość zaledwie 10 000 funtów dzisiaj (52 960 złotych).

Zobacz wideo Pomaska: Mechanizm dla ludzi, których nie stać na mieszkanie, to nasz priorytet

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Historia Nancy Gifford i jej domu rodzinnego. Przetrwał dwie wojny i wciąż stoi

Rodzina Nancy Gifford kupiła dom w 1921 roku, płacąc za niego 200 funtów, od tamtej pory kobieta mieszkała w nim przez 102 lata. Posiadłość została wybudowana w 1882 roku i na początku miała zewnętrzną toaletę, blaszaną wannę i zewnętrzną studnię, która była wspólna dla całej ulicy. Patrząc na zdjęcia domu pani Gifford, można zobaczyć oryginalny mur ogrodowy i zmieniające się przez ponad wiek otoczenie.

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia 104-latka opuszcza dom i przenosi się do domu opieki w Glastonbury. Jednak całe życie była związana z miejscowością, w której mieszkała. Chodziła tu do szkoły, a w połowie lat 30. ubiegłego wieku poznała podczas spaceru swojego zmarłego już męża Berta.

Tężnie Najpopularniejsze sanatoria dla seniora. Tu przyjeżdżają najchętniej

Piękna historia ponad wiekowej nieruchomości. Każdy dom ma swoje wspomnienia

79-letni John, jedno z dwojga dzieci pani Gifford, który nadal mieszka w domu z mamą, wspomina w rozmowie z BBC:

Kiedy byłem dzieckiem, było tak wiele uroczych rodzin mieszkających wzdłuż drogi i wszyscy się znaliśmy. Czasy, które spędziliśmy jako dzieci, były fantastyczne, chodziliśmy po polach, przeskakiwaliśmy rowy, zakładaliśmy gniazda ptaków i pływaliśmy w rzekach, tak wielu rzeczy dzieci nie robią w dzisiejszych czasach. Wszyscy byliśmy biedni, ale wszyscy byliśmy szczęśliwi

Jack Bartram, kierownik Holland and Odam in Street, mówił, że kupno i sprzedaż domów jest dla nich normalną pracą, jednak raz na jakiś czas można natknąć się na piękną historię. Tak też było tym razem, ponieważ niewiele osób dożywa 104 lat i mieszka w tym samym domu przez 102 z nich. Dom został wyceniony na 169 950 funtów, czyli 900 063,55 złotych.

Te gady znów pojawiły się w polskich lasach. Mogą zagrażać życiu. Lepiej uważaj gdzie stawiasz kroki Te gady znów pojawiły się w polskich lasach. Uważaj gdzie stawiasz kroki

Więcej o: